Stali się odpowiedzialnymi obywatelami

Stali się odpowiedzialnymi obywatelami 15
fot. GP w Wisznicach

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Wisznicach mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie „Stać się odpowiedzialnym obywatelem i aktorem swojego środowiska”, który był finansowany przez program Unii Europejskiej ErasmusPlus.

W ramach projektu uczniowie realizowali różnorodne zadania dotyczące bioróżnorodności i ochrony środowiska w Polsce i we Francji. Współpracowali z uczniami gimnazjów w Leśnej Podlaskiej, Airvault i Mazieres en Gatin we Francji.

Uczyli się wykonywać zdjęcia i filmy przyrodnicze, a także pisać scenariusze.  Brali udział w warsztatach rozpoznawania roślin i zwierząt różnych środowisk regionu poleskiego. Doskonalili język angielski poprzez komunikację z rówieśnikami strony francuskiej. Bardzo ważnym elementem była wymiana kultur i nawiązanie relacji między uczniami.

Podsumowanie projektu odbyło się 25 maja w St Marc la Lande we Francji z udziałem uczniów czterech gimnazjów oraz organizacji wspierających ten projekt. Podczas tego spotkania zaprezentowano film przygotowany przez uczniów wisznickiego gimnazjum „Bioróżnorodność i ochrona przyrody w naszym regionie”.

Reprezentanci szkół dokonali prezentacji podejmowanych działań w czasie trwania projektu oraz omówili uzyskane efekty.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *