Stara świetlica ma szansę zyskać nowy blask

Stara świetlica ma szansę zyskać nowy blask 15

Choć tegoroczny budżet gminy jest napięty, znalazły się w nim środki na przebudowę świetlicy wiejskiej. Budynek ma całkowicie zmienić swoje oblicze.

Mieszkańcy Nowosiółek (gm. Zalesie) już od wielu lat zgłaszali postulaty, że chcą by w ich wsi powstała świetlica „z prawdziwego zdarzenia”. W końcu ich pragnienia mają szansę zostać zrealizowane. Przetarg na rozbudowę oraz przebudowę obiektu został ogłoszony dokładnie tydzień temu. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 28 lutego.

– Można powiedzieć, że będzie to całkowicie nowa świetlica. Ten budynek, który istnieje jest bardzo stary. Obiekt niemal w całości ulegnie gruntownej zmianie. Ze starego budynku zostaną praktycznie trzy ściany – tłumaczy Tomasz Szewczyk, zastępca wójta gminy Zalesie.

Nowy budynek ma być powiększony o salę, której niestety do tej pory nie było. Pojawią się też sanitariaty. Całość ma zostać dostosowana do aktualnych standardów.

– Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. W tym roku chcemy postawić stan surowy, natomiast zakończenie planujemy na przyszły rok – dodaje Tomasz Szewczyk. – Musimy to podzielić, bo niestety nasz budżet w tym roku jest bardzo napięty.

Budynek znajduje się w okolicy Krzny, dlatego planowane jest, by stworzyć tam pewnego rodzaju kompleks. Przewidziana jest tam przystań kajakowa, duża altana oraz miejsca parkingowe. Ma to być miejsce przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale i turystom.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *