Starsza pani została perfidnie oszukana. Straciła pieniądze i biżuterię

Starsza pani została perfidnie oszukana. Straciła pieniądze i biżuterię 16

Gotówka oraz biżuteria o łącznej wartości około 4 tys. zł padły łupem dwóch kobiet, które pojawiły się u 86-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej. Złodziejki pod pretekstem pomocy przy wniesieniu zakupów splądrowały mieszkanie staruszki.

Zdarzenie miało miejsce przed weekendem na terenie Białej Podlaskiej. Gdy 86-latka zbliżała się do wejścia bloku podeszła do niej nieznajoma kobieta i poinformowała, że będzie jej sąsiadką. Zaoferowała również pomoc przy wniesieniu po schodach zakupów. Gdy kobieta była już przed drzwiami, nalegała by wnieść reklamówki do środka. Będąc już w mieszkaniu zagadywała starszą panią, prosząc również o coś do picia i jedzenia. Dopiero po chwili 86-latka zauważyła, że w mieszkaniu znajduje się jeszcze jedna kobieta.

– Po powrocie do domu członków rodziny 86-latki, okazało się że doszło do kradzieży. Następnego dnia sprawa zgłoszona została organom ścigania. Łupem sprawczyń padły pieniądze i biżuteria znajdujące się w mieszkaniu. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 4 tys. zł – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Policjanci pracują teraz nad odnalezieniem oszustek. – Jednocześnie apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która puka do naszych drzwi, jest tym, za kogo się podaje – tłumaczy rzecznik. – Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań, tym bardziej jeśli jesteśmy sami w domu. Starszych  członków naszych rodzin uczulajmy na tego typu sytuacje.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *