Staruszka nielegalnie „rozlewała” alkohol

Staruszka nielegalnie "rozlewała" alkohol 16

Za wyrabianie i sprzedaż napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 76-letnia mieszkanka Terespola. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe.

– Policjanci komisariatu w Terespolu ustalili, że 76- letnia mieszkanka miasta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Ustalili również „klienta”, który zakupił nielegalny alkohol. Wczoraj policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez kobietę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli rozrobiony już alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

W trakcie prowadzonych działań 76-latka, chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowiła wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowiadała będzie również za wykroczenie skarbowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1600 zł.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Super osiągnięcie bohaterowie policjanci;) jesteśmy z was dumni… Ps. Tylko nie zapomnijcie sami kupić polskich fajeczek )

  2. Jak by miała godziwą emeryturę to siedziałaby w Turcji na wczasach jak emerytki z zachodu Europy i w nosie by miała handel towarami akcyzowymi.

  3. Ciekawe ile czasu trwało dochodzenie. Pierwszy pijak na rogu zna wszystkie mety. Pewnie teraz w sezonie to i pomidorek na zagrychę był gratis.