„Staszic” z prestiżowym wyróżnieniem

IMG_6507
fot. nadesłane

„Szkoła w chmurze” – tytuł ten może uzyskać szkoła, która podjęła się procesu transformacji sposobu nauczania i wpływa on pozytywnie na wyniki uczniów. Takie wyróżnienie otrzymało IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

Bialskie liceum dołączyło do grona placówek znajdujących się w ogólnopolskiej sieci szkół w Chmurze Microsoft, a także ogólnoświatowej sieci Microsoft Schools. Jest to prestiżowe wyróżnienie dla szkoły, potwierdzone certyfikatem.

– W naszej szkole nowe technologie mocno wspierają proces dydaktyczny. Zaangażowanie innowacyjność i chęć rozwoju towarzyszy naszym uczniom, ale i nauczycielom – mówi Stanisław Romanowski, dyrektor IV LO. Dzięki wdrożeniu usługi Office 365 nasi uczniowie zwiększyli swoje szanse na rynku pracy, są lepiej przygotowani do bycia aktywnymi uczestnikami współczesnego świata.

Każdy nauczyciel oraz uczeń liceum otrzymał dostęp do pakietu Office 365. Zostali również przeszkoleni w zakresie pracy w chmurze. Ponadto w ramach pakietu otrzymali własne, pojemne konta pocztowe, w których będą mogli przechowywać dokumenty, tworzyć własne materiały oraz szybko i wygodnie je udostępniać.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *