Stefaniuk: „Nie rozdaje stanowisk przed zakończeniem wyborów”

Stefaniuk: "Nie rozdaje stanowisk przed zakończeniem wyborów" 16

Tymi słowami podsumował kampanię i wybory Dariusz Stefaniuk u boku Adama Chodzińskiego i Henryka Grodeckiego. Tłumaczył też różnicę między sondażem IBRIS, a danymi PKW.

Dzisiaj (22 października) Dariusz Stefaniuk podsumował przebieg wyborów i kampanii.

– Jesteśmy po pierwszej turze wyborów. Jest to historyczny wynik. W pierwszej turze nigdy tyle prezydent głosów nie dostał. Przekroczyliśmy cyfrę 10 tysięcy głosów – mówił Dariusz Stefaniuk, kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej.

Jak twierdził – każdy chce wygrać. Cieszy się też, że koalicyjny komitet PiS zaskarbił sobie głosy mieszkańców. Zarówno on jak i inni członkowie partii liczą na utrzymanie ilość mandatów w radzie lub jej zwiększenie.

Został także zapytany o różnicę między sondażem przeprowadzonym przez firmę IBRIS na zlecenie jednej z lokalnych telewizji, a faktyczną ilością głosów. W sondażu tej firmy na Stefaniuka miało zagłosować 49,7 procent mieszkańców, a na Michała Litwiniuka zaledwie 17,5 procenta. PKW podaje jednak, że na Dariusza Stefaniuka zagłosowało o 6 procent mniej mieszkańców, a na Litwiniuka o ponad 15 procent więcej niż zakładał sondaż IBRIS.

– Ciężko mi wyjaśnić tą różnicę. Sondaż robiła pracownia IBRIS na zlecenie TV Wschód. Ja w tym sondażu praktycznie dobiłem do tej granicy. Ciężko mi powiedzieć czy ktoś był niedoszacowany w sondażu – tłumaczył Dariusz Stefaniuk.

Przyznał, że nie liczy na poparcie któregokolwiek z kontrkandydatów w drugiej turze. – Ja nie rozdaje stanowisk przed zakończeniem wyborów samorządowych – podkreślał Stefaniuk.

Przypomnijmy jednak, że cztery lata temu przed drugą turą wyborów propozycję stanowiska wiceprezydenta otrzymał Adam Chodziński, a Igor Dzikiewicz po wyborach pracę w Zakładzie Gospodarki Lokalowej.

Udostępnij!

Komentarze: 39

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Tytułem sprostowania: Panie Stefaniuk 10 tysięcy to nie jest cyfra tylko liczba, bp24.pl: procent to nie to samo co punkt procentowy.
  A o tym czy rozdaje czy nie rozdaje stanowiska to wszyscy wiedzą, zresztą całkiem słusznie portal o tym przypomniał.

 2. Wybory na prezydenta miasta I tura, Biała Podlaska 2014 : Dariusz Stefaniuk 9 959 głosów – 45,01 proc.
  Natomiast I tura w 2018 – 43,7 proc. poparcia (10 432 głosy). Zyskał 500 wyborców.

  1. Ubiegłeś/aś mnie z komentarzem. 🙂
   Mam nadzieję, że ktoś tu zostanie ukarany za składanie obietnic z kosmosu, za kłamstwa i pyszałkowatość. Byłaby to przestroga dla ML, że z wyborcami w BP nie można grać w ch…ja 🙂

   1. a ok, może i tak, bo chodzą plotki. że z lodziarni, z zatrudnienia w spółkach i z pensji prezydenckiej mają razem około 60 tys miesięcznie, ale nie wiem czy to prawda, że zarabiają tak dużo pieniędzy

  1. Odejmij pensje i ZUS-y pracowników, zaopatrzenie w towar, czynsz plus media a to nie mało. A z tego co mi wiadomo tam kilku pracowników było to raczej wątpię…….

 3. Cytat: Stefaniuk: „Nie rozdaje stanowisk przed zakończeniem wyborów”.
  Potwierdzam, że przed drugą turą wyborów Stefaniuk za oddanie na niego głosów przez wyborców obiecał, że A.Chodziński zostanie zastępcą prezydenta, I.Dzikiewicz dostał pracę w ZGLu jako kierownik targowiska miejskiego przy al.Tysiąclecia (obecnie już dyrektor w ZGL ul.Żeromskiego) a A.Kozioł za udzielanie się w kampanii pracę w straży miejskiej (obecnie komendant straży miejskiej). Więc jak powiedział B.Broniewicz w debacie do D.Stefaniuka cyt. ,,kiedy pan przestanie w końcu kłamać”. I z tym pytaniem zostawiam wyborców przed drugą turą głosowania, cdn. Pozdrawiam.

 4. Panu Grodeckiemu to już dziękujemyi najwyższy to czas na emeryturę,męczył się w edukacji i będzie się męczył na stanowisku vice, godziny dla nauczycieli i premie poukładane według własnego ja ?,lepiej by był tam ktoś z potencjałem,ale ławka zbyt krótka…. a Adam Ch ….cicho siedzi i wykonuje dyspozycję pisu a kręgosłupa to już chyba brak …dlatego Panie Adamie nie będzie Pan nigdy prezydentem….a jak Dariusz zechce to może zaoferować Panu obsługę kancelarii w jego przyszlym biurze poselskim ? Bo taką cichą ma Pan funkcję….co wcale nie jest niedobre jak widać…ewentualnie psw?p.Dariuszu niech Pan nie trzy a dziesięć razy pomyśli jakimi ludźmi się otacza …..I to samo z budżetem.powodzenia

 5. Szkalowac w internetach każdy potrafi, ale wyciągnąć miasto z długów i rozwijać infrastrukturę miasta już nie. Jak zwykle ludzie mają krótka pamięć i nie pamiętają jak to było wspaniale przechadzac się po ulicach miasta po zmroku za kadencji poprzedniego prezydenta.

   1. Jurek, uważaj teraz Cię uczę. Na pewno zauważyłeś że latem dzień trwa dłużej A zimą krócej. I teraz jak myślisz latarnie latem i zimą świecą w tych samych godzinach?

 6. BIALCZANIE ZAGŁOSUJĄ JAK WARSZAWA – PANIE STEFANIUK BIAŁA PODLASKA TO NIE CIEMNOGRÓD. TU TEŻ MIESZKAJĄ UCZCIWI I PRAWI LUDZIE. GŁOSUJEMY ZA KONSTYTUCJĄ A NIE BIBLIĄ!!!!!!!

 7. I bardzo dobrze ze bedzie otoczony nablizszymi współpracownikami a nie jak co niektórzy 4 lata przesiedzieli cicho bo kaska byla a przed wyborami juz im stolek smierdzi bo za niski a przez 4 lata nie przeszkadzalo ze Stafaniuk prezydentem był mam nadzieje ze Darek wygra

 8. Napisze ktoś nam, jak sytuacja w szkole nr 9? Czy teściowie siostry ds nadal gotują tam „obiady”? Smacznie jest i niedrogo? Siostra na pewno im nie pomaga, bo w itede siedzi.

 9. Najlepszy prezydent w tym mieście od lat!!!! Poświęca się naszej społeczności i was to tak bardzo boli biedne zuczki tylko potraficie wypisywać herezje na swoich internetach. Panie prezydencie 4 litopada jesteśmy z Panem bo udowodnił Pan przez 4 lata ze potrafi rządzić z głową i wyprowadzać miasto z długów inwestując przy tym w wielkie projekty!

 10. Kobra
  Ludzie,jesteście tak krótkowzroczni.Stefaniuk tyle dobrego zrobił.Nie ma ludzi idealnych ale wg.mnie Darek zrobił i robi najwięcej.Zorganizował ogromne pieniądze.Rozpoczął wiele inwestycji.Dajcie mu szansę a nie w tak bezwzględny sposób hejtujecie.

 11. Szanowni Państwo, nie rozumiem dlaczego w ludziach tyle jadu i zazdrości. Czy to aż tak ważne z jakiej partii jest Prezydent miasta?? Czy PO, czy PIS?? Ważne jak rządzi swoim miastem… Ja osobiście widzę jak wiele się zmieniło na plus od kiedy rządzi Pan Stefaniuk, zastanawiam się co może zmienić się za rządów Pana Litwiniuka?? Czy będzie lepiej?? Czy pozyska więcej funduszy na lokalne inwestycje?? Nie sądzę….dlatego mój wybór jest oczywisty.Chcę mieszkać w mieście, które się rozwija!!!!!

  1. Wielu ludzi nie rozumie jak to się stało, że zaraz po wyborach PIS poszedł na łatwiznę , na układy, pokazał że w Białej Podlaskiej nie jest partią z zasadami i skutki tego dzisiaj mamy . Skoro Prezydent DS za wszelką cenę chciał pokazać swój sukces to dzisiaj przychodzi płacić tę cenę , stare porzekadło mówi : w życiu nie mia nic za darmo , tylko dlaczego na końcu to my płacimy za to wszystko. Trzeba więc wypić to piwo , które się nawarzyło , do dna Panowie do dna………

 12. Dyzma woził swoje dzieci do przedszkola służbowym autem. Jeśli jest taki biedny i nie stać go na wożenie prywatnym autem, to może Pozytywka zrobiłaby publiczną zbiórkę na ten szczytny cel ?