Stefaniuk odwołuje Grodeckiego. Już nie jest wiceprezydentem

Stefaniuk odwołuje Grodeckiego. Już nie jest wiceprezydentem 16

W historii Białej Podlaskiej po raz pierwszy wiceprezydent pełnił swoją funkcję tak krótko. Henryk Grodecki z Prawa i Sprawiedliwości został powołany na nowe stanowisko na początku września, a w piątek go odwołano. Wcześniej pracował jako naczelnik wydziału edukacji w bialskim magistracie. 

Na kolejne zmiany w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej nie trzeba było zbyt długo czekać. W piątek (26 października) prezydent Dariusz Stefaniuk wydał zarządzenie w sprawie odwołania swojego pierwszego zastępcy. Ten pełnił swoją funkcję niespełna dwa miesiące.

Przypomnijmy, że 3 września pracę na tym stanowisku stracił Michał Litwiniuk, obecny kandydat na urząd prezydenta startujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Wówczas prezydent nie zapowiadał powołania nowej osoby na to stanowisko, jednak już dwa dni później okazało się, że tę funkcję powierzył Henrykowi Grodeckiemu, pracującemu wtedy jako naczelnik wydziału edukacji.

– Myślę, że to stanowisko będzie naturalnym przedłużeniem kompetencji i pracy pana Henryka. Zasługuje na to stanowisko już od dłuższego czasu, bo tak naprawdę on te wszystkie działania wykonywał, nawet będąc podwładnym prezydenta Litwiniuka – tłumaczył Dariusz Stefaniuk podczas konferencji prasowej z 5 września.

Henryk Grodecki zbyt długo nie popracował na tym stanowisku. – W związku ze złożoną rezygnacją, z powodu przejścia na emeryturę, odwołuję Pana Henryka Mariana Grodeckiego, z dniem 29 października 2018 r., ze stanowiska pierwszego zastępcy Prezydenta Miasta Biała Podlaskiego – czytamy w zarządzeniu wydanym przez prezydenta. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło za porozumieniem stron.

Warto również wspomnieć, że Grodecki osiągnął wiek emerytalny jeszcze gdy był naczelnikiem wydziału edukacji.

ZOBACZ TAKŻE: Grodecki zamiast Litwiniuka. Prezydent ma nowego zastępcę

ZOBACZ TAKŻE: Zarządzenie

Stefaniuk odwołuje Grodeckiego. Już nie jest wiceprezydentem 17

 

Udostępnij!

Komentarze: 91

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Dokładnie na Facebook Pan Stefaniuk już obiecał Panu Grodeckiemu powrót do pracy. Przy bezrobociu w mieście trochę to nie etyczne zatrudniać emeryta!

 1. Szkoda tylko, że za 2 miesiące pobierania srebrników, pan Henryk stracił szacunek, na który pracował latami. A może widocznie uznał, że to jednak nie jego standardy.

 2. Gdyby było ok to by się dogadali, żeby przed wyborami nie robić zamieszania. Widocznie panu Grodeckiemu puściły nerwy. Spokojnej emerytury. Przynajmniej będzie mógł pan patrzeć w lustro.

 3. I co dwie odprawy były Panie Grodecki? Stefaniuk musi przegrać, to co wyprawia to jeden wielki cyrk. Księżna Renata agitująca po domach też dno. Stefaniuk w godzinach pracy siedzi w swoim lokalu wyborczym na Narutowicza co też jest naganne. Stefaniuk to koniec!!!!!

  1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o stanowisko i pieniądze. Przecież oczywiste jest, że jak wygra Pan Litwiniuk to pierwszą zmianą będzie zmiana wiceprezydenta. A tak dostanie emeryturkę i wróci jak wygra Pan Stefaniuk. Wczoraj oficjalnie Pan Prezydent potwierdził biorąc udział w debacie, że jeśli wygra wybory to Pan Grodecki będzie jego wice.

  1. Chyba całkowicie godność straciła, bo jeśli plotki się potwierdzą, a można to zrobić sprawdzając rejestry sądowe i policyjne, to to zaiste będzie prawdą. Miotają się, jak kowal w gorączce 😀

 4. No i wszystko wiadomo było że Grodecki ma wiek emerytalny i w każdej chwili może odejść na emeryturę, Dostał stołek a co za tym idzie większa emerytura i odprawa. Super rozdaje się nie swoją kasę

 5. Pan Grodecki zobaczył co To Za cyrk? Chce wyjść z twarzą?
  Czy widzi że okręt DS tonie I ucieka? Żeby nie zostać potem z ML jako szefem.
  Tak czy inaczej Michał masz zwycięstwo w kieszeni

 6. Michał Litwiniuk to kolejne zadłużanie miasta po Andrzeju Czapskim. Młodzi z prawem wyborczym uczący się w Białej nie rozumieją tego. Skończą szkołę, wyjadą, a długi zostawią rodzicom do spłacania.

 7. Tak rzadzi pajdokracja! Granie stanowiskami bez sensu ale szastanie pieniędzmi podatników zupełnie poważne i autentyczne! Bialczanie czy widzicie ten cyrk!

 8. p.Adam Ch. kiedy zabierze się…….?przecież jest z pis ,więc niech jasno się określi opinii publicznej……a nie u”udaje”,że go to nie dotyczy……no chyba,że liczy,że to bez znaczenia jak prezydent…..a ważne by pozostać przy tym samym biurku?Jeśli jest pan z Dariuszem to trzeba stanąć ramię w ramię…..

 9. Z tonącego okrętu warto szybko uciekać. Coraz więcej osób i środowisk stawia na Michała Litwiniuka. Notowania lecą w dół, wszystko się rozsypuje. Każdy myślący wie ,że polityczny koniec Stefaniuka się zbliża . Tego już nikt nie zatrzyma.

 10. Panie Grodecki to teraz może do SLD. Panu to wszystko jedno.A może do Kukiz ?.A jak nie to do PO.teraz jest taka koniunktura idź Pan tam. Koniec S tefaniuka .Pogonić posła osła i kozła .

 11. Renata jest gotowa na krokodyle łzy, czy dalej rozdaje pisaki szwendając się ludzkich domach i nie ma czasu do przygotowania się do teatralnego występu ?

 12. To kiedy w końcu ktoś zapyta się Stefaniuka , w jakich okolicznościach Matulka został dyrektorem festiwalu. Był konkurs czy widzimisie jednej osoby?

 13. zgadzam sie ,ludzie nie myslą realnie,obejrza sie jak sejmik obetnie fundusze Białej i da np.Zamosciowi gdzie jest prezydent z Pisu .A w czym ma byc lepszy Litwiniuk?za rok będa psy wieszać na nim ,ze nieudacznik

  1. Jak to? Nadprezes ostatnio chwalił się, że będą (PIS) jednak współpracować ze wszystkimi! Czyżby kłamał? W takim razie to nie jest dobra zmiana wręcz przeciwnie, to tragiczna zmiana!

 14. A gdzie się podziała najbardziej znana bialska histeryczka ? Dodatkowe ręce do znoszenia po schodach dyzmowych tobołów z magistratu zawsze w cenie. Reniu , szykuj łapki , samochód służbowy dzień po wyborach do zwrotu, cała elektronika też i zakaz wchodzenia do swojego pokoju.

 15. Nie wiem jak będzie rządził Litwiniuk, ale wiem jak rządzi Stefaniuk i drugiej szansy mu nie dam. Hasłem przewodnim tamtej kampanii było „1000 miejsc pracy na lotnisku”, a ile jest? Wycięto kawał lasu i tyle, gdzie pieniądze za drewno? Hasłem tej kampanii jest „Setki milionów dla Białej podlaskiej”, bo rząd da… Rząd mógł dawać i za tej kadencji Stefaniuka, a jak było dobrze wiemy = krucho… Czapski przez 16 lat był bezpartyjny i lepiej zarządzał miastem.

 16. W pierwszej kolejności należałoby samemu się zwolnić. To, że Renia będzie beczeć , nikogo nie wzrusza. Stefaniuk zasłużył sobie na niewdzięcznosc wyborców. Liczę ,że wkrótce atmosfera w UM , spółkach, mieście będzie dużo lepsza i wszyscy odetchną z ulgą.

  1. Tak. W poniedziałek wywalili Litwiniuka, a pan Grodecki chlapnął jęzorem na konferencji, że stanowisko zastępcy miał już zapewnione w piątek (weekend przed rzekomymi zarzutami że Litwiniuk nie stawił się w pracy). Litwiniuk na konferencji wspomniał coś, że Grodecki w międzyczasie jako naczelnik miał naganę od Stefaniuka, ale został awansowany (on został wywalony, bo poszedł do dziecka na rozpoczęcie roku szkolnego). Był ukarany przez Stefaniuka, potem dla Stefaniuka sprzedał Litwiniuka, teraz coś kombinuje z tym odejściem na emeryturę kilka dni przed wyborami, żeby chyba dalej robić jakąś brudną robotę z DS, może zwolnić komuś miejsce, kto oczerni ML, a ostatecznie ważne jest to, że Henryk Grodecki dostanie wysoką odprawę za 2 miesiące nicnierobienia i srebrniki śmierdzieć nie będą.

 17. 4 listopada cała Biała będzie płakać ???? TAK , ALE ZE SZCZĘŚCIA, gdyż nie będzie już buty , pychy , strachu, poniżania ludzi i oczywiście Stefaniuka !!!!!! To będzie płacz szczery- płacz radości !!!!!! Będzie to swoiste odzyskanie normalności w naszym mieście !!! A póżniej 11 listopada bez Stefaniuka !!!

 18. A dlaczegi redakcja nie zrobila tytulu ze pan Grodecki odchodzi na emeryture… tylko probuje wlaczyc sie w kampanie polityczna I pisze ze prezydent odwoluje… na fb osobiscie Pan Grodecki oswiadcza ze sam planowal odejscie na emeryture rok temu I prosil pana prezydenta odejscie… wystarczy wejsc na profil Dariusza Stefaniuka I zobaczycz wypowiedz tego pana…

 19. Jeżeli nasze miasto jest piękne,jak czytamy w oświadczeniu,to nie ma już czego naprawiać.W pierwszym zdaniu oświadczenia spójnik ,, się ,,należało wstawić po słowie ,, zwróciłem ,,

 20. Ludzie-Bialczanie-Polacy jesteście zmienni jak choragiewka. 4 lata temu daliście do urn za dobra zmiana. Zmiana Stefaniuka. 16 lat AC dorabial się w korycie waszym kosztem i było dobrze tak? I co zrobił np z lotniskiem z którym wiązał szerokie plany? Nic. Po 4 latach podsumowujecie człowieka? To chyba lekko nie sprawiedliwe prawda. Pracy jest wiele i jeszcze więcej można zmienić ale tylko słowami niestety. Litwiniuk nie zmieni ani nie zaczaruje białej zwłaszcza mając u boku starych prykow, którzy chcą tak chcą ale nabierać wnukom na mieszkania co najwyżej. Zastanówcie się zanim pojedziecie do urn. Piękna morda na bilbordzie to nie wszystko.

  1. Skoro ci się podoba i nazywasz go pięknym tzn.ze albo jesteś skrytym gejuszkiem albo…. Kwiczenie świń odrywanych od koryt sięga dna….

 21. Pan Grodecki jest od edukacji?
  Nie mógł dać tego gniota jakiemuś poloniście do przeczytania? Błąd stylistyczny goni interpunkcyjny i tak przez cały tekst tych wypocin…

 22. Wszyscy oczekujemy szacunku i braku arogancji, ale jeżeli od kogoś się wymaga, najpierw sami musimy dać przykład. A co prezentujecie w tych wszystkich komentarzach? To tylko świadczy o nas Szanowni Państwo, jakimi naprawdę jesteśmy ludźmi.
  Wprost nie można uwierzyć, ze mozna mieć tyle złości i braku szacunku do drugiego człowieka Dajmy przyklad i nauczmy się szanować wzajemnie.

 23. 4 lata temu nie głosowałem na Stefaniuka – myliłem się za co PRZEPRASZAM. Nigdy więcej nie zagłosuję na kandydatów z PO, PSL czy SLD. Stefaniuk w 4 lata zrobił więcej dla Białej niż jego poprzednicy. Tylko prezyden z PiS gwarantuje dalszy rozwój Białej. Popieram Stefaniuka!

 24. To nowy program o nazwie 1000+ do Emerytury,
  był wiceprezydent i nie ma wiceprezydenta, ważne że hajs się zgadza.
  Ps. Zwolnił się etat to może dla Michała szykowana posada 🙂 🙂

 25. Ale perfidia Stefaniuka powołał go na zastępcę na dwa miesiące aby mógł wziąć kilka razy większą odprawę . To dopiero dojna zmiana. Żenada i Dariuszu i Henryku

 26. Panie Grodecki – Pan odpowiada za edukację w naszym mieście? Sam Pan powinien pójść jeszcze raz do podstawówki, żeby nauczyć się pisać po polsku. Wstyd!

 27. Ciężki wybór czeka wyborców w Białej w weekend. Z jednej strony Stefaniuk – człowiek marionetka polityczna, wydaję się mocno zagubiony w swoich decyzjach ale i tak dalej obiecuje duże inwestycje (a jak wiadomo to jest zależne od woli PiS-u i Biereckiego). Duże obiecanki, ale bez pokrycia. Z drugiej strony Litwiniuk – człowiek niby świetnie wypadający na zdjęciach, rozmowach itp ale ciężko powiedzieć, co będzie się działo po jego ewentualnej wygranej jeśli już teraz mówi się że ma układ z Czapskim. Czyżby kolejne lata „kolesiostwa”/ rozdawania stołków i zadłużenia ?

 28. Panie Stefaniuk ma Pan mój głos i mojej rodziny.
  Proszę się nie przejmować niektórymi komentarzami. Wiadomo, że są w tym mieście od zawsze kliki, których interesy są odbiciem tych komentarzy. Teraz kolorowa zbieranina się zjednoczyła. I tym razem – mam nadzieję, że w interesie więkoszści mieszkańców (bo nie wszystkich) – Pan wygra. Wiele jest do korekty, ale Pana bilans jest zadowalający. A będzie lepiej – w kontekście nowego otoczenia politycznego w regionie.

 29. Karuzela karuzela…. tam jest potencjał…stadion to trawnik obok karuzeli.
  Stolica ma pomnik lotnika. A my mamy pomnik nielota..😬😬😬

 30. Pan Grodecki nie ma prawa moralnego się tak zachowywać i oceniać Pana Redaktora . Widać jak stołeczek Naczelnika Oświaty i Wiceprezydenta
  zaistniały w rozumie tego człowieka . Przecież byłam radną i co Pan Grodecki czynił jak zgłaszano do niego problem natury merytorycznej . To co czynił .? Kazała dyrektorce Bursy Szkolnej wyrzucić osobę kontrolującą , bo tylko tak umiał załatwiać sprawy , a pani dyrektor potem płakała , bo
  poważnie potraktowała jego polecenie i nie myśląc zaufała takiemu naczelnikowi , który stosował metody nie godne naczelnika . Bo merytorycznie nie umiał i nie miał pojęcia nawet jako człowiek nie posiada kultury osobistej aby teraz oceniać Pana redaktora , którego jego prezydent pan i władca tez takie zachowania tolerował , a nawet go bawiły . Teraz widzimy kto to jest ! Na ostatniej radzie miałam odwagę panu przypomnieć niegodne zachowania jako naczelnika i człowieka . Co pan zrobił . Nie umiał powiedzieć magicznego słowa przepraszam , tylko zaśmiał się pan . To jest Grodecki .

 31. Przeciez to proste , poszukajacie w necie, wpiszcie hasła „emerytura zrezygnować z pracy zatrudnić ponownie” i jest odpowiedź: cyt.”Aby pracownik mógł pobierać przyznaną emeryturę, musi rozwiązać umowę o pracę oraz złożyć w ZUS świadectwo pracy. Ponowne podjęcie przez niego pracy może nastąpić nie wcześniej niż w dniu, od którego organ rentowy przyznał prawo do emerytury, wyjaśnia,ekspertSerwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych”

 32. odprawa byłego prezydenta 6 miesięcy x aktualne pobory brutto jeżeli zarabia 11000 to 66000 minus podatek oraz składkę zdrowotną bez składki emerytalnej i rentowej

 33. Wygląda na to ze partyjny kolega z Pis powołał kolegę z PIS- u dla kasiorki, by emerytura była większa. To są standardy partii rządzącej