Stracił samochód, bo przewoził trefny towar

Stracił samochód, bo przewoził trefny towar 16

Po raz kolejny straż graniczna nie dopuściła do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Osoba zatrzymana podczas kontroli, straciła tym razem nie tylko papierosy  ale również samochód osobowy, którym przewoziła trefny towar.

– Do zatrzymania nielegalnych papierosów doszło w 17 października, w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Neple w powiecie bialskim. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Terespolu, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym podróżował obywatel Polski. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej jego pojazdu, papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 20 tys. zł – informuje por. Dariusz Siennicki, rzecznik prasowy nadbużańskiej straży granicznej. Mężczyzna, który wcześniej skupował papierosy od przekraczających granicę obcokrajowców, planował sprzedać je później z zyskiem w głębi kraju. Kontrabandę zabezpieczono, zaś pojazd o szacunkowej wartości około 25 tys. zł, którym była ona przewożona, trafił na służbowy parking SG.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

Stracił samochód, bo przewoził trefny towar 17 Stracił samochód, bo przewoził trefny towar 18

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A może jeszcze jechał na białoruskim paliwie bez akcyzy? Gość sobie woził po 2 paczuszki przez granicę. Nazbierał i wiózł na zachód polski, bo się przeprowadził. I jak to jest można przewozić 2 paczki przez granicę, a później nie można tego legalnie sobie wozić.