Straciła ponad 8 tys. zł. Padła ofiarą „żołnierza”

Straciła ponad 8 tys. zł. Padła ofiarą „żołnierza” 15

Podający się za angielskiego mundurowego mężczyzna wyłudził od mieszkanki Białej Podlaskiej ponad 8 tys. zł. Oszust tłumaczył, że jest na misji w Syrii i potrzebna jest mu pomoc w odbiorze paczki. Niestety 42-latka dała się nabrać.

Sprawcom nie brakuje kreatywności w wymyślaniu co chwilę nowych metod oszustw. Tym razem ofiarą jednego z nich padła 42-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, która wczoraj o całym zajściu poinformowała bialską komendę.

– Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że za pośrednictwem jednego z portali internetowych skontaktował się z nią mężczyzna podający się za angielskiego żołnierza. Mężczyzna twierdził, że jest obecnie na misji w Syrii. Opowiadał również o swojej rodzinie i sytuacji życiowej. Nieznajomy poprosił pokrzywdzoną o pomoc – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Oszust tłumaczył, że chce wysłać do domu paczkę z gotówką zarobioną w Syrii, jednak nie można tego zrobić, ze względu na trwającą wojnę. Poprosił kobietę, by ta odebrała przesyłkę i zapewnił, że nie poniesie z tego względu żadnych dodatkowych kosztów. Paczka miała być dostarczona przez przyjeżdżającego do Polski dyplomatę, pod wskazany przez bialczankę adres.

– Okazało się, że odebranie paczki obwarowane jest koniecznością wpłaty podatku w kwocie ponad 1800 euro. Pieniądze miały zostać w całości zwrócone przez „żołnierza” po jego przyjeździe do Polski – dodaje rzecznik.

Kobieta za pomocą firmy zajmującej się realizacją przekazów wpłaciła ponad 8 tys. zł. Jednak gdy zorientowała się, że została oszukana, postanowiła zgłosić się na policję. Mundurowi pracują nad odnalezieniem sprawcy.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jak można być tak ograniczonym człowiekiem żeby uwierzyć w takie coś ? Jprd…. Pewnie obiecał jej drugie 8 tys za przysługę i zarobienie łatwo kasy się zapaliło