Stracili „prawko” przez nadmierną prędkość

Stracili „prawko” przez nadmierną prędkość 15

Wystarczył zaledwie jeden weekend, by kilku kierowców pożegnało swoje uprawnienia. Spośród nich rekordzistą był 19-latek, który dopuszczalną prędkość przekroczył o 108 km/h.

W minioną sobotę (7 lipca) o 8.40 na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca miasta, który siedział za kierownicą osobowego mercedesa. Młody kierowca jechał z prędkością 118 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem i 10 punktami karnymi. Na kolejnego miłośnika szybkiej jazdy nie trzeba było długo czekać. 40 minut później na krajowej „dwójce” w Zalesiu mundurowi zatrzymali 36-letniego Rosjanina, który jechał o 51 km/h za szybko. Mężczyznę również ukarano mandatem.

Poczynania kierowca uwieczniał też videorejestrator. W Grabówce policjanci zatrzymali trzech amatorów szybkiej jazdy. Wśród nich był m.in. 35-letni Litwin, który przekroczył prędkość o 65 km/h. Kilkadziesiąt minut później oko policyjnej kamery uwieczniło poczynania 19-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który jechał 158 km/h w obszarze zabudowanym. Chwilę później doszło do kolejnego zatrzymania, tym razem 43-letniego mieszkańca Warszawy. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o niemal 70 km/h. Wszyscy trzej kierowcy zostali ukarani mandatami. Stracili również prawo jazdy. Do tego grona w niedzielę dołączył 50-letni mieszkaniec Wołomina, który w Drelowie Kolonii jechał z prędkością 105 km/h.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. – Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli nadal będzie prowadzić okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. Nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Za niskie są mandaty w naszym kraju i jak ludziom wmawianie zdrowego rozsądku to chyba czas najwyższy podnieść mandaty i to o minimum 500 % ale w kraju pisowskiego syfu mandaty właśnie będą podwyższone w momencie kiedy kierowcy właśnie zaczną bardziej przepisowo jeździć i budżet policyjny się zacznie kurczyć … Wtedy właśnie wyjdzie mądry pisopzzprowiec i stowerdzi że mamy za niskie mandaty bo w Norwegii to już za przekroczenie prędkości dostał mandat ponad 2k…. Ale w ograniczonym narodzie który albo wierzy w Tuska albo w PiS ….to czego można się w sumie spodziewać….