Strażacy ochotnicy pomogą przy zakupach

Strażacy ochotnicy pomogą przy zakupach 16

Chcą pomóc starszym, samotnym i mającym trudności z poruszaniem. W związki z pandemią koronawirusa strażacy ochotnicy ze Sławacinka Starego organizują akcję pomagania poprzez robienie dla potrzebujących zakupów.

W związku z wprowadzeniem na terenie Polski stanu epidemiologicznego, rząd zachęca do pozostania w domu, aby nie narażać się na ryzyko zarażenia koronawirusem. – Dlatego, też w tej szczególnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego wychodzimy naprzeciw osobom starszym i wszystkim potrzebującym. To właśnie takie osoby są w grupie, u których występuje największe ryzyko zakażenia i powikłań po chorobie COVID-19. Mianowicie, rozprzestrzenianie się wirusa rośnie z dnia na dzień, przy czym rośnie ryzyko zachorowania. W trosce o osoby starsze, samotne, mające problemy z poruszaniem się, czy osoby chore przewlekle informujemy, że strażacy z naszej jednostki rozpoczynają akcję #zostańwdomu – komunikują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławacinku Starym.

Celem akcji jest pomoc wyżej wymienionym osobom w dostarczaniu do ich miejsc zamieszkania potrzebnych środków, leków, czy też żywności. Akcja dotyczyć ma osób z terenu gminy Biała Podlaska.. – Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o sygnały, jeśli w sąsiedztwie mają Państwo taką osobę, której należałoby w tym okresie pomóc, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 661 46 46 48 lub poprzez nasz fanpage FB. Jako strażacy z OSP jesteśmy gotowi robić zakupy wszystkim osobom, które są w potrzebie – informuje OSP Sławacinek Stary.

Druhowie każde zgłoszenie będą weryfikować i stosownie na nie reagować.

Strażacy ochotnicy pomogą przy zakupach 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *