Strażacy tym razem nie do pożaru. Walczyli na boisku

DSC_0545

Tego typu rywalizacja jest już tradycją. Zawody strażackie to pokaz nie tylko szybkości, ale i sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej druhów.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w minioną niedzielę (10 czerwca) na boisku przy szkole w Tucznej. Do rywalizacji przystąpili ochotnicy z czterech gmin – Kodeń, Sławatycze, Piszczac i Tuczna. Wśród startujących drużyn znalazły się trzy kobiecie.  Na druhów czekały dwie konkurencje – sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe.

– Powiat bialski chyba jako jeden z nielicznych w kraju kultywuje coroczne zawody sportowo-pożarnicze. My też staramy się, aby w gminie takie zawody się odbywały, bo poprawia to sprawność jednostek, ale także wzajemne zaufanie pomiędzy druhami – mówi Zygmunt Litwiniuk, wójt gminy Tuczna. – Z każdej gminy wyłaniamy najlepszą jednostkę. Gminy nie konkurują między sobą.

Znamy wyniki tej rywalizacji. Z gminy Kodeń najlepsza okazała się drużyna OSP Kodeń. Natomiast drugie miejsce przypadło zawodnikom z OSP Okczyn, a trzecie OSP Kąty.

Jeśli chodzi o gminę Piszczac, tutaj startowały zarówno drużyny kobiecie jak i męskie. W pierwszym przypadku zwyciężyły panie z OSP z Chotyłów, zaś na drugiej pozycji znalazła się drużyna OSP Kościeniewicze. W przypadku mężczyzn również bezkonkurencyjni okazali się ci z OSP Chotyłów. Na drugim miejscu uplasowali się strażacy z OSP Piszczac, a na trzecim OSP Połoski.

W gminie Tuczna wystartowała jedna jednostka kobieca – OSP Tuczna. Jeśli chodzi o drużyny męskie, najlepszą również była OSP Tuczna. Pozostałe miejsca zajęli kolejno ochotnicy z OSP Dąbrowica Duża i OSP Matiaszówka.

W rywalizacji jednostek z gminy Sławatycze zwyciężyła OSP Sławatycze. Drugie miejsce zdobyli strażacy z OSP Jabłeczna, a trzecie OSP Liszna.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *