Studenci mają klucze. Kinga Prażewska nowym rektorem AWF

DSC_3210
fot. Karolina Jaszczuk, Monika Chodzińska

Studenci AWF pokazali klasę. Mimo komplikacji, zorganizowali AWFalia i udowodnili jak się bawią. Mają klucze do miasta i do uczelni.

Wczoraj (28 maja) studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej przejęli klucze do miasta. Nie łatwo było je wywalczyć. Musieli odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących sportu oraz miasta. Dzięki studenckiej zaradności udało się. Aby to uczcić wszyscy razem zatańczyli belgijkę na środku placu Wolności.

Kolorowy pochód studentów wyruszył do kampusu uczelni. Zabawom i studenckim żartom nie było końca. Nie jeden z nich „zaliczył” kąpiel w fontannie. Mieszkańcy miasta, a w szczególności kierowcy mogli być zaskoczeni widokiem rycerza zatrzymującego samochody tak, by bezpiecznie doprowadzić pochód do uczelni.

Nie był to jednak koniec studenckich igrzysk. Klucze do miasta mieli już w kieszeni. Przyszedł czas na przekazanie kluczy do uczelni. Kinga Prażewska, przewodnicząca samorządu została mianowana na rektora AWF. Przez dwa dni AWFaliów to ona będzie rządzić i decydować.

Wielka feta na kampusie rozpoczęła się na dobre. Studenci bawili się, rozmawiali i grillowali. Jest to pierwszy taki przypadek w historii AWF, kiedy to studenci legalnie mogą pić alkohol na terenie uczelni. Pojawił się tam nawet ogródek piwny. Po godzinie 20 studencką zabawę rozkręcił DJ Kęsu. Taka zabawa pod chmurką miała wielu zwolenników.

To nie był jednak koniec atrakcji pierwszego dnia AWFaliów. Studenci urządzili sobie święto kolorów. W tańcu obrzucali się kolorowymi proszkami.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *