Stypendia kulturalne rozdane. Było też charytatywnie

DSC_5592

Podczas charytatywnego koncertu na rzecz Stowarzyszenia „Wspólny Świat” wręczono młodzieży stypendia kulturalne. Uhonrowano sześcioro młodych bialczan.

Stypendia kulturalne przyznawane są osobom najprężniej działającym i promującym kulturę. W tym roku łączna pula stypeniów sięgnęła 10 tysięcy złotych.

Pierwszą z nagród w wysokości tysiąca złotych otrzymała Zuzanna Reluga za projekt plastyczny łączący turystykę i plastykę. Narysowała mało znane, ale warte zobaczenia miejsca na terenie miasta. Kolejną nagrodzoną była Zuzanna Janik za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Młoda wokalistka jest finalistką „The Voice of Poland Kids”. Pieniądze pomogą Zuzi wziąć udział w lekcjach emisji głosu w Szkole Gospel w Warszawie. Nagrodzony został także Damian Trzpil, który od lat angażuje się w kulturalną i charytatywną działalność. Nagroda otworzy mu drzwi do szkoły aktorskiej.

Stypendium o wartości 2 tys. złotych przyznano Marcelinie Żurek za osiągnięcia w dziedzinie rysunku. Otrzymał je także Dominik Moroz, tancerz, który angażuje się w wiele charytatywnych akcji. Stypendium w wysokości 3 tys. złotych otrzymał Piotr Arseniuk. Młody organista, kompozytor ma zamiar nagrać płytę z dziełami najwybitniejszych kompozytorów. Jeden z utworów, który ma znaleźć się na płycie będzie wykonany po raz pierwszy świecie w wersji organowej.

Po stypendiach wręczonych przez Michała Litwiniuka, prezydenta miasta przyszedł czas na koncert. Na scenie pojawili się podopieczni studia wokalnego „Chwilka”, prowadzonego przez Ireneusza Parafiniuka. Nie zabrakło również grup tanecznych. Datki zebrane do puszek wesprą budowę centrum dla dzieci z autyzmem i Stowarzyszenie „Wspólny Świat”.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Po ustawowej seksualizacji dzieci obniża się o kilka % zdolności poznawcze dziecka, koncentrację i motywację do pożytecznej pracy. Te kilka % wystarczy by znacząco obniżyła się kultura osobista jak i ta kultura wysoka człowieka oraz społeczeństwa. Czego skutkiem jest powstawanie sztuki nowoczesnej, w której nie znajdziemy greckiego kanonu estetycznego i etycznego jak Prawda Dobro Piękno.