Sukces funkcjonariusza

20180710 nw4

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 500 zawodników z 14 krajów świata. Bialski funkcjonariusz celno – skarbowy zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 30-34 lata oraz tytuł Mistrza Świata w półmaratonie.

W dniach 16-17 czerwca w bawarskim Roding odbyły się Mistrzostwa Europy w Półmaratonie Nordic Walking oraz Puchar Europy na 10 km. Funkcjonariusz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej – Piotr Wetoszka zdobył kolejny medal na mistrzostwach Nordic Walking. Piotr dystans 21,1 km zakończył z czasem 2:25:25 i zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 30-34 lata. W kategoriach wiekowych Polacy zdobyli 12 medali, w tym 4 złote i 4 srebrne. Niemieckie media podsumowały te mistrzostwa krótkim „Polen dominant”.

W Ramach Pucharu Europy na 10 km funkcjonariusz stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej 30-39 lat. Mężczyzna został również wyróżniony za najlepszą technikę wśród zawodników Pucharu Europy.

Piotr Wetoszka na Mistrzostwach Świata Nordic Walking zorganizowanych w dniach 30 czerwca – 1 lipca w podpoznańskiej Mosinie zdobył tytuł Mistrza Świata w półmaratonie. Pokonując trasę mierzącą 20,6km w czasie 2:14:45 zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 18-39 lat.