Świątecznie w szkole specjalnej

20

18 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe. Scenariusz przedstawienia oparty został na biblijnym opisie wydarzeń zbawczych. Ukazane zostały dzieje odkupienia człowieka począwszy od stworzenia świata, poprzez grzech pierwszych ludzi i zapowiedź narodzenia Zbawcy.

W dalszej części pokazane zostało wypełnienie się Bożej obietnicy w Jezusie Chrystusie oraz radość ludzi z narodzenia Odkupiciela – w osobach pastuszków i Mędrców ze Wschodu. Jasełka zakończone zostały wezwaniem do przyjęcia Jezusa i pójścia za Nim. W przedstawieniu, które miało charakter pantomimy wzięli udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Odpowiednio dobrana muzyka i światło dopełniały artystycznego wyrazu. Scenariusz został opracowany przez Annę Bandzarewicz we współpracy z Dariuszem Llipickim i Katarzyną Czeczelewską.

Na początku spotkania uczniowie najmłodszych klas powitali wszystkich zebranych używając mowy, gestu i specjalnego komunikatora. W jasełkach wzięło udział 40 osób, które wykonywały również role aniołów, królów, pastuszków, gospodarzy.Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali kolędę „ Przybieżeli do Betlejem „ oraz pastorałkę „Choinka” z wykorzystaniem mowy , gestu i symboli „ Makaton”. Wykonawcy jasełek otrzymali gromkie i długie brawa od wzruszonych uczestników spotkania.

Druga część świętowania miała charakter Wieczerzy Wigilijnej. Na szkolnym korytarzu przygotowany został stół wigilijny na około 250 osób. Przygotowaniem potraw, zastawianiem stołu i dekoracją zajmowali się zarówno nauczyciele jak i uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Zaproszono również wielu gości – a szczególnie: przedstawicieli władz, rodziców i byłych pracowników ZSS przebywających na emeryturze. Gościem honorowym był zasłużony Przyjaciel Szkoły – ks. Jacek Owsianka, proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego. On również rozpoczął Uroczystość kolędą, odczytaniem tekstu biblijnego o narodzeniu Jezusa, wspólną modlitwą , dzieleniem się Opłatkiem i składaniem życzeń.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *