„Światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli” w Białej Podlaskiej

DSC_5759

Udostępnij!

Komentarze: 33

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Nauczyciele niech się wezmą do roboty. Odwalą 18 godzin tygodniowo i wolne. Niech pracują 5 dni w tygodniu od 8 do 16 w szkole to wtedy można im zapłacić więcej.

 2. Poparcie społeczne maja ogromne. Przyszli sami i to kilka procent. Hahahahahaha. Jaka praca taka płaca, wasza jest akurat nie wiele warta i zarabiacie adekwatnie do wykonywanych obowiązków.

 3. Przecież nauczyciele dostali już podwyżki 500zł, 300zł na wychowawstwo, 1000zł na start, skrócenie stażu do 9 miesięcy. Solidarność zgodziła się na te warunki. ZNP chce podwyżek niemożliwych na ten rok czyli na teraz 1000zł dla każdego nauczyciela a 1800zł dla nauczycieli dyplomowanych. To jest jedynie polityka drodzy rodzice. Najgorsze jest to, że ci którym powierzamy nasze dzieci, wykorzystują je do swoich celów biorąc dzieci jako zakładników. Nie macie w sobie powołania drodzy „nauczyciele”. Roszczeniowe postawy są ostatnio modne, ale ich konsekwencje rujnujące budżety domowe i państwowe.

 4. Dać podwyżkę, ustalić pensum na 28 godzin, zabronić więcej niż 1 etat na nauczyciela, znieść Kartę Nauczyciela, ustalić urlop na 26 dni, znieść inne pozapłacowe przywileje i wtedy będzie sprawiedliwie

 5. Podzieleni nauczyciele już bardzo stracili na prestiżu. Te infantylne wygłupy, śpiewki, udawanie świń są poniżej poziomu uczniów, a co dopiero nauczycieli, nawet w ich oczach stracą… Co dalej, przecież powrotu nie ma…

 6. Zaiste imponująca manifestacja poparcia. Tłumy rodziców z dziećmi, łzy wzruszenia za niezłomną walkę o dobro uczniów. Kochani nauczyciele, proponuję uwalić maturzystów, to kolejne tysiące dołączą z wdzięcznością w oczach.

 7. Na korepetycjach zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie i jeszcze mało. Ten strajk jest karygodny, jestem za zwolnieniami strajkujących. Przyjda nowi, którzy będą chcieli pracować. Nygusy i nieroby inaczej się tego nie da nazwać.

 8. Nauczycielom za ich ciężką pracę należy się godziwe wynagrodzenie! Nauczycielom i uczniom należą się dobre warunki pracy! Nie w chaosie, nie z przeładowanymi programami i tornistrami! Nie na słabych podręcznikach! Nie w przeładowanych rocznikach ósmoklasistów i gimnazjalistów!

 9. Słuchaj @Dyrektor, problem w tym, że są matoły, których – nawet mimo wielkich chęci i starań – nie można niczego nauczyć, czego jesteś przykładem. Może weź się za robotę zamiast pisać debilne komentarze. Całuski

 10. Ale impreza… Sami po – wcy i jeden kod- owiec ( od kostki) no i szefowa ZNP od 100 łat . Jak to jest? Tu protestują, w domu korki za dużą kasę i chęć zniszczenia przyszłości maturzystom! To ma swoją nazwę …..

 11. Moi drodzy obawiam się, że nauczyciele z pasją, myślący i kreatywni nie będą chcieli dłużej już uczyć. Czytając takie opinie o sobie i o swojej pracy. Ręce opadają, a przecież nie znajdziecie takiej grupy zawodowej o której powiecie że jest dla was wzorem do naśladowania. ( A może się mylę?) W każdej grupie znajdziecie tych sumiennych i takich którzy kombinują. Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.

 12. Nie można wrzucać wszystkich do jednego wora, ale generalne porządki są na prawdę potrzebne, żeby uzdrowić oświatę. Większość nie nadaje się do tej pracy, czas najwyższy na zmiany.

 13. A kto was nauczył pisać ten hejt, nienawistnicy? Czy czasem nie nauczyciele? I jeszcze jedno: państwo, w którym nauczyciel zarabia mniej od policjanta, to państwo policyjne.

 14. Myślę, że ci, którzy tu odnoszą się z nienawiścią do nauczycieli, niczego się w szkole nie nauczyli. A zwłaszcza mądrości i solidarności. Stąd problem.

 15. Drogi Sta1, mądrości nie koniecznie nabywa się w szkole, raczej wiedzę i umiejętności. Co do solidaryzowania się z tą grupą, cóż mam taką samą ilość empatii i zrozumienia co dla rolników uniemożliwiających mi przejazd publiczną drogą tylko dla tego że nikt nie chce ich świnek. Może i pobudki słuszne, ale cierpią nie dysydenci a zwykli ludzie którzy mają tak samo „pod górkę” jak wspomniane grupy.

 16. Nasze miasto zalewa fala nienawiści. W sklepie, na ulicy, u lekarza, w kościele, na rynku itd.jeden temat – strajk nauczycieli i wyzwiska na nich.Coś z nami nie tak. Rekolekcje Wielkanocne były, spowiedź pewnie też, a jadu z języka wylewa się beczka. I po co porządki w domu, przed domem, jak serce człowieka zżera nienawiść. Czy my sobie sami nie powinniśmy zadać w pierwszej kolejności pytania: a jakim człowiekiem ja jestem??? Czy u nas, w naszym środku wszystko jest ok? Jak tak źle w szkole publicznej, zabierz swoje dziecko do prywatnej szkoły, lub zajmij się nauką swojej pociechy sama czy sam w domu. Jest taka możliwość. Wiesz wszystko najlepiej, to udowodnij!!! Obrażanie drugiego człowieka nie świadczy dobrze o tym, kto obraża. Pokazuje jego niezbyt wysoki poziom kultury. Media, portale społecznościowe mają duże możliwości, aby to przyhamować. Jak inny byłby świat , gdyby ludzie zaczęli wreszcie rozmawiać po ludzku.Dajemy przykład swoim dzieciom. A jaki, sami wiemy najlepiej.

 17. Od kiedy P.Michalczyk walczy o nauczycieli? On walczy tylko o siebie!!!! Pamiętamy jak w 2012 roku wypowiedział słynne słowa popierające likwidację Szkoły Podstawowej Nr 7 w Białej Podlaskiej – wówczas to był przeciwko naszym dzieciom, nauczycielom! Walczy tylko o siebie nie czarujmy się!

 18. W samo sedno !! Pamiętam jak dziś moje zajęcia z wf w trojce, macie chłopaki piłkę i grajcie.
  Fakt spotkalam na swej drodze nauczycieli z powołania a było ich niewielu i wiecie co ? Nie widać ich na tej fotorelacji…

 19. Podwyżka zgodnie z oczekiwaniami ZNP oczywiście, ale:
  1) normalny 40 godzinny tydzień pracy – w szkole również można sprawdzać sprawdziany i przygotować się do lekcji na następny dzień,
  2) urlop zgodnie z kodeksem pracy, a nie 2 miesiące wakacji – laba, 2 tygodnie ferii – laba, okresy przedświąteczne – laba, itp. – laba,
  3) praca w wakacje – przecież w jednostkach samorządów terytorialnych (bo chyba w jakiś sposób nauczyciele podlegają pod samorząd gminny, czy powiatowy) nie brakuje roboty.
  Czy coś pominęłam?
  Jako urzędnik nie mam obecnej pensji nauczycielskiej, nie wspominając już o przywilejach.
  Pozdrawiam.

 20. Moim skromnym zdaniem nauczyciele powinni zostac nagradzani za swoja prace(dobrzy nauczyciele, nie wszyscy). Niestety wiekszosc nie wykoonuje swojej pracy tak jak powinno. Ja oczywiscie moge poswiecic czas swojemu dziecku i douczyc je w domu ale jak mozna np na geografi pol lekcji gadac o tym ze mialo sie kleszcza w pepku zamiast uczyc dzieci skali…dziecko przychodzi do domu, lekcja zleciala a pan na nastepnej lekcji zapowiada kartkowke i kaze sie do niej nauczyc… To ja pytam za co mu placa ??? Co noe zmienia faktu ze sa dobrzy nauczyciele ktorzy na ppdwyzki zasluguja ( jak zreszta wiekszosc ludzi nie tylko nauczycieli) a co jest najdziwniejsze ci ” zaslugujacy nauczyciele z pasja ” nie strajkuja.

 21. Moich nauczycieli wspominam z sympatią, chociaż lubiłem jak np nauczyciel w-fu nie wnikał za bardzo w lekcję, tylko rzucał nam piłkę i tak to był czas żartów, śmiechów i większej integracji klasy na lekcji, przez luźną atmosferę. Myślę sobie, że obecny dorosły, który był przeciętnym uczniem, niezbyt ambitnym, który nie udzielał się w życie szkoły nigdy nie będzie dobrze wspominał czasu szkoły i nauczycieli. Ktoś może napisać, że to nauczyciel musi inicjować działania i zachęcać do różnych zajęć, ale prawda jest też taka, że to środowisko rodzinne powinno zaszczepiać w swoich dzieciach ambicje, chęci do nauki i działania na rzecz środowiska. Szanujmy się!

 22. Dziwne, że nauczyciele wytrzymują po 4-5 godzin dziennie przy tablicy, jeżeli ich uczniowie są tak „pozytywnie” nastawieni przez swoich rodziców w domach rodzinnych!!!! W klasie po 25-30 takich aniołków, co godzinę inni, a na dodatek mają identyczne poglądy o swoich nauczycielach jak ich rodzice. Jak w takiej atmosferze można czegoś nauczyć, jeżeli uczeń nie szanuje swego belfra??? Na pewno siedzi taki „ancymonek” cicho i jest skupiony na temacie!!!!! O zgrozo!!!! Sami rodzice robicie krecią robotę, a potem wymagacie cudów w ksztłceniu waszych pociech. O żadnym innym zawodzie nie powstało tak złowrogie porzekadło=OBYŚ CUDZE DZIECI UCZYŁ!!! Ciekawe dlaczego????

 23. Do Pani Anonim :
  Pominęła Pani, należy zlikwidować Kartę nauczyciela, to podstawa, z pozostałymi propozycjami się zgadzam w 100%

 24. Do Pani Anonim: mi pasuje 1) 40 godzin w szkole super! Zero zebrań i wycieczek. Konsultacje z rodzicami w godzinach mojej pracy. Dyrektor wyznaczy mi stanowisko pracy i narzędzia do przygotowania (teraz korzystam ze swojego komputera, drukarki, kamery, aparatu, biurka itp w domu). Myślę, że może to kosztować ustawodawce drożej, jeśli będzie musiał zapewnić mi narzędzia do przygotowania zajęć (technologia nie jest tania) i jeśli będzie musiał zapłacić za nadgodziny np. wycieczkę. Wycieczkę będę mogła zorganizować np do muzeum w Białej w godzinach mojej pracy, pozostałe wycieczki mogą przecież organizować rodzice swoim dzieciom.
  2) urlop super sprawa! Nie jak teraz przymusowy w ferie, w lipcu i do połowy sierpnia. Chętnie pojadę na urlop na przełomie kwietnia i maja, niech dyrektor martwi się o egzaminy, a we wrześniu już jest taniej, też chętnie skorzystam.
  3) Mogę pracować w wakacje nawiązując do punktu 2.