Święta minęły bez wypadków

Święta minęły bez wypadków 16

Święta Bożego Narodzenia były czasem wytężonej pracy bialskich policjantów. Przez ostatnie dni patrolowali drogi całego powiatu, zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, a także na sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi sprawdzali też trzeźwość kierowców.

W ciągu trzech świątecznych dni w powiecie bialskim nie doszło do ani jednego wypadku drogowego. Miało miejsce natomiast dziesięć kolizji, których głównymi przyczynami było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, wymuszenie pierwszeństwa czy niewłaściwe cofanie.

W okresie bożonarodzeniowym policjanci przebadali alkomatem niemal 1 tys. kierowców. Spośród nich tylko jeden prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Nie brakowało jednak fanów szybkiej jazdy. Dwóch mężczyzn musiało pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyli oni prędkość o ponad 50 km/h.

ZOBACZ TAKŻE: Stracili „prawko”, bo jechali za szybko

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Super, oby zawsze tak było. Stłuczka, jak to stłuczka każdemu może się przytrafić szczególnie przy oblodzonej nawierzchni. Ale to tylko kawałek żelastwa, najważniejsze życie i zdrowie. Może w końcu dojrzewamy do prowadzenia ?