Święto ludowe z wachlarzem rozrywek

Święto ludowe z wachlarzem rozrywek 16
fot. archiwum

Już niebawem w Szeleście odbędzie się Powiatowe Święto Ludowe, podczas którego będzie okazja do obejrzenia różnego rodzaju występów. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Czerwcowa niedziela (17 czerwca) zapowiada się obiecująco. Już od godziny 12 rozpoczną się obchody tego święta, a otworzy je uroczysta msza święta za Ojczyznę w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu. Od razu po niej, o 13, nastąpi powitanie przybyłych gości przy obiekcie restauracyjno-hotelowym „Rossa”.

Występy rozpoczną się o godzinie 13.40, a podczas nich zaprezentują się takie zespoły jak: Zielawa z Rossosza, chórek szkolny z Rossosza oraz Zespół Śpiewaczy Rossoszaki. O 14.20 na scenę wejdą soliści z Powiatu Bialskiego – Eryk Waszczuk i Kinga Linkiewicz. 20 minut później uczestników wydarzenia rozbawi kabaret „Nieśmiesznie śmieszni”

Gwiazdy wieczoru wejdą o 18.30 na scenę, a mowa o zespole Fortex oraz Spełnienia marzeń, który zapewni świetną zabawę na biesiadzie tanecznej.

Do innych atrakcji, które będą dostępne przez cały dzień, należy pokaz sprzętu OSP z Gminy Rossosz, przeróżne stoiska gastronomiczne oraz poczęstunki – bigos, potrawy z grilla, żurek. Okoliczni artyści pokażą swoje rękodzieła ludowe, a dzieci będą mogły się poczęstować watą cukrową i lodami, a także zadowolić się zabawą taneczną, a przede wszystkim wziąć udział w nie lada atrakcji jaką będzie frajda na zamku dmuchanym.

Wstęp jest bezpłatny, a zakończenie Święta przewiduje się na godzinę 22.30.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *