Świętowała płeć piękna

Świętowała płeć piękna 15
W Terespolu tegoroczne święto kobiet obchodzono na sportowo i artystycznie. Zorganizowano mecze, pokazy taneczne, występy teatralne i muzyczne, a także loterię z nagrodami.
Wydarzenie z okazji Dnia Kobiet odbyło się 10 marca. Pierwsza część miała miejsce w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Tam każda z pań mogła wziąć udział w otwartych zajęciach Cardio Dance, a chwile później spróbować swoich sił w meczu piłki nożnej. W przerwie meczu oraz po jego meczu zaprezentowały się tancerki z zespołu „Flesz”, który w tym roku będzie obchodził 20 lat swojego istnienia (18 marca w MOK).

Kolejna część odbyła się w nieco innym klimacie. Od 16.30 w Galerii Samków panie mogły skorzystać z porad kosmetycznych i zdrowotnych, a także odwiedzić stoiska z ozdobami rękodzielniczymi i perfumami. Pojawiła się też okazja do wzięcia udziału w warsztatach foamiranu, czyli tworzenia kompozycji kwiatowych ze specjalnej cienkiej, plastycznej pianki.

Część artystyczna rozpoczęła się prelekcją, którą wygłosiła Aleksandra Chomik ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności ,,Bona Fides” w Lublinie. Mówiła ona na temat aktywności społecznej kobiet.

Od tego tematu nie odeszły kolejne panie, które pojawiły się na scenie Lokalne aktywistki – młode matki z Klubu „Mamy Czas” Terespol zaprosiły inne panie do wspólnego spędzania czasu m.in. podczas spotkań warsztatowych. Kobiety zachęcały również do korzystania z tzw. Sali Swobodnej Zabawy.

Ciekawą atrakcją dla przybyłych gości był autorski spektakl teatralny „O matko z córką” w wykonaniu Agnieszki Olszewskiej. Przedstawienie w zabawny sposób ukazało trudy macierzyństwa w jego pierwszym okresie. Dla wielu kobiet była to okazja by przypomnieć sobie pierwsze dni i tygodnie, które spędzały nad opieką nad noworodkiem.

Na koniec przyszedł czas na oficjalne życzenia i kwiaty dla każdej z pań. Odbyła się też loteria, w której rozlosowano około 30 prezentów, a wśród nich zabiegi kosmetyczne, bukiety kwiatów, talony na pizzę, kosmetyki i ręcznie wykonaną biżuterię.

Zwieńczeniem wydarzenia był występ bialskiego zespołu Brevis. Marta Wójtowicz (wokal) Krzysztof Olesiejuk (klawisze, wokal) i Mateusz Olesiejuk (gitara, wokal) zaprezentowali subtelne aranżacje znanych przebojów. Nie tylko polskich, ale i angielskich. Nie obyło się oczywiście bez bisu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *