Świętowali 25-lecie organizacji. Prezes zrezygnował ze stanowiska

DSCN8150

„Podaj dziecku pomocną dłoń” istnieje już ćwierć wieku. Nie obyło się bez podziękowań, uroczystości i przemówień. Podczas wydarzenia prezes organizacji oficjalnie zrezygnował ze stanowiska.

Organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń” świętowała 25-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim.

PDPD w Międzyrzecu Podlaskim pomaga dzieciom od 2008 roku. Przez ten czas zorganizowali wiele akcji sportowych, kolonii czy zabaw integracyjnych dla dzieci i młodzieży. Przy współpracy z policją i strażą pożarną edukują dzieci w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Organizacja od wielu lat koordynuje także wydawanie żywności oraz artykułów szkolnych potrzebującym.
Sławomir Zacharjasz, prezes organizacji wręczył także statuetki podziękowania osobom i firmom, które przez te lata wspierały PDPD. Było ich ponad sto.

Warto wspomnieć, że starania Sławomira Zacharjasza i PDPD zostały wielokrotnie docenione przez władze państwowe. W 2011 roku otrzymał on Brązowy Krzyż Zasługi, a w tym roku Srebrny Krzyż Zasługi. Prezes został również odznaczony przez Starostę Bialskiego jako człowiek zasłużony dla powiatu bialskiego.

Podczas uroczystości Sławomir Zacharjasz złożył oficjalną rezygnację z funkcji prezesa organizacji. Najwierniejsi współpracownicy unieśli transparenty z hasłami proszącymi o pozostanie prezesa na stanowisku.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *