Świętowali 30-lecie szkoły

DSC_8589

Uroczystość 30-lecia szkoły to ważne wydarzenie w życiu uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Jedna z bialskich szkół podstawowych 8 czerwca obchodziła ten jubileusz.

Dzisiaj (8 czerwca) Szkoła Podstawowa nr 9 im. Królowej Jadwigi Świętej w Białej Podlaskiej obchodziła 30-lecie istnienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice prowadzeni przez sztandary uczestniczyli w przemarszu z kościoła do szkoły.

Po zajęciu miejsc na sali sportowej i powitaniu gości, Pani Dyrektor Katarzyna Sierpatowska wygłosiła przemowę. -Dzisiejsza uroczystość jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy obchodzili 120 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 220-lecie diecezji Siedleckiej, a także 50-lecie naszej szkoły – mówiła.

Podczas części oficjalnej Katarzyna Sierpatowska wręczyła Prezydentowi Miasta Biała Podlaska-Dariuszowi Stefaniukowi, przygotowany przez uczniów tomik stu wierszy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzy klasy najbardziej zaangażowane w pisanie wierszy, zostały nagrodzone przez panią dyrektor bonami pieniężnymi. Zaś nauczycielkom, które pracują w szkole od początku jej istnienia zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *