Świętowali 35-lecie. Wybudują ekologiczną ciepłownię

pec

Ruszyła budowa nowej ciepłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Kamień wmurowano, a plac poświęcono.

Na terenie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej powstanie nowa i ekologiczna ciepłownia. Ma ograniczyć emisję dwutlenku węgla i pomóc stać się bardziej efektywnym ekologicznie przedsiębiorstwem. Dzięki temu bialski PEC zwiększy swoje możliwości na dofinansowanie działalności środkami unijnymi.

Budowę rozpoczęto 15 października uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego. Prace nad nową ciepłownią mają zakończyć się w 2020 roku.

W tym roku bialski PEC świętuje swoje 35-lecie istnienia. Uroczystości wmurowania były jednym z elementów tego jubileuszu. Tego dnia przedsiębiorstwo zyskało także sztandar.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jednym z głównych punktów programu Broniewicza była budowa elektrociepłowni. I po miesiącu budowa ruszyła. To jest skuteczność kandydata na prezydenta…. Newsa pewnie mu ożenił kolega z BS – G C – z zawodu kierownik w PEC…

  2. Żeby to było ekologiczne to wiekszość domków jednorodzinnych w Białej powinna być podłączona do PEC czyli Kołychawa, za torami, Francuska wtedy SMOG tak uciążliwy po 16:00 w zimne dni zniknie. Niestety takich planów chyba nie ma a szkoda bo elektrociepłownia udzwignełaby to i na tym zarobiła dodatkowo.