Świeżo upieczony kierowca musiał pożegnać się z „prawkiem”

2

19-latek nie cieszył się zbyt długo prawem jazdy. Miał je niespełna miesiąc. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu ono zatrzymane.

Wczoraj (3 lutego) po godzinie 17.30 na skrzyżowaniu ulic Twardej i Żwirowej w Białej Podlaskiej doszło do zderzenia dwóch citroenów. Za kierownicą jednego z aut siedział 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Młody kierowca nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 59-letniej mieszkance Białej Podlaskiej.

Obydwoje kierowców oraz pasażer trafili do szpitala. Na szczęście odniesione przez nich obrażenia nie były zbyt groźne, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Ucierpiały jedynie pojazdy oraz ogrodzenie posesji znajdującej się tuż przy miejscu zdarzenia.

– Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali nastolatkowi uprawnienia do kierowania – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. 19-latek miał prawo jazdy niecały miesiąc. Przeciwko młodemu mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A co gościem który wydał mu uprawnienia? Ta sytuacja daje do myślenia, że egzamin na prawo jazdy to bujda.

  2. etam , a cóż on takiego zrobił że rażące ??? Normalne , wyjechał i się stało. A skoro policja zakwalifikowała to do kolizji – to czemu rażące ? Prędkość , podwójna ciągła, pod wpływem ? Nie chcę nikogo bronić ale redakcja to tak opisała jakby ten młokos winny był wszystkim wypadkom drogowym w ostatnim miesiącu. A ten co jeździ 10 lat i taki sam wypadek to już nie jest rażące ? Bez przesady.