Syn bialskiej policjantki czeka na pomoc. Będzie zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku

komenda biała podlaska

10-letni Michał jest synem policjantki z komendy w Białej Podlaskiej. Lekarze zdiagnozowali u niego aplazję szpiku kostnego. Co drugi dzień chłopiec ma przeprowadzaną transfuzję krwi, która utrzymuje go przy życiu. Jednak jedyną nadzieją na to by był zdrowym jest przeszczep szpiku kostnego.

W poniedziałek (15 października) ambulans Lubelskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawi się przed budynkiem KWP w Lublinie. Z kolei we wtorek (23 października) stanie on przed komendą w Białej Podlaskiej. Od godziny 10 do 14 chętne osoby będą mogły przekazać krew na rzecz chłopca. Ponadto w ramach zbiórki będzie można zarejestrować się  w bazie dawców szpiku i dać nadzieję na życie zarówno małemu Michałowi, jak i innym potrzebującym osobom.

Taka zbiórka odbędzie się również w Międzyrzecu Podlaskim. Rozpocznie się jutro (13 października) w rynku głównym i potrwa od godziny 10 do 13. Krew można oddawać również w każdym punkcie krwiodawstwa. Ważne by znalazł się tam dopisek „Michał Kwiatkowski DSK Warszawa”.

Syn bialskiej policjantki czeka na pomoc. Będzie zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku 16

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *