Szczeniaki są już bezpieczne. Uratowali je mundurowi

Szczeniaki są już bezpieczne. Uratowali je mundurowi 16

Dwa psiaki błąkały się w lesie na obrzeżach miasta. Na szczęście dzięki zgłoszeniu świadka i odpowiedniej reakcji policjantów, porzucone czworonogi znalazły się pod właściwą opieką.

W piątkowe popołudnie (22 marca) pełniący służbę patrolową asp. szt. Piotr Barszcz oraz post. Arkadiusz Misiejuk przeprowadzili dość nietypową interwencję. Mundurowi otrzymali informację o dwóch szczeniakach, które błąkają w rejonie ulicy Granicznej w Białej Podlaskiej. Pieski zostały odnalezione w głębi lasu. Policjanci próbowali też ustalić, czy czworonogi same nie uciekły z którejś z okolicznych posesji. Niestety nikt nie rozpoznał odnalezionych maluchów.

– Mundurowi nie pozostali obojętni na los psiaków. Wspólnie z mieszkającą w pobliżu kobietą nakarmili i napoili zwierzęta. Zadbali również o to, by szczeniaki trafiły pod opiekę specjalistów w bialskim schronisku dla zwierząt – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Pewnie „ktoś”pozbył się w ten sposób problemu. Dobrze, że nie zostały przywiązane do drzewa albo jeszcze gorzej……Któregoś lata spacer po lesie skończył się bardzo szybko. To, co wisiało na drzewie nie było przyjemne. Dobrze, że istnieją jeszcze Ludzie o dobrym sercu.

  2. bardzo dobrze że są osoby które pomagają ludziom szkoda że takiej pomocy i zrozumienia brakuje i nie ma od urzędników naszego miasta a po złości lubią szkodzić