Szkoła w końcu przejdzie kapitalny remont. Doczekała się go po prawie 50 latach

IMG_20180703_113939
fot. koden.pl

Przedszkole w Kodniu niebawem zostanie oddane do użytku, a gmina bierze się już za kolejną oświatową inwestycję. Tym razem chodzi o budynek Szkoły Podstawowej.

Prace na terenie Szkoły Podstawowej w Kodniu rozpoczęły się na początku lipca. Obiekt został wybudowany w 1970 roku i od tamtej pory w jego wnętrzu nie przeprowadzono żadnego remontu. Teraz się to zmieni.

– To było konieczne. Często zdarzały się awarie instalacji elektrycznej i instalacji centralnego ogrzewania. W górnej części budynku temperatura czasami wynosiła 16 stopni. W takich warunkach dzieci nie są w stanie się uczyć – wyjaśnia Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń.

Jeśli chodzi o zakres prac, które zostaną wykonane w placówce, będzie to przede wszystkim kompletna wymiana instalacji elektrycznej, instalacji centralnego ogrzewania i grzejników oraz kanalizacji. Ponadto całkowicie zostaną przebudowane łazienki, które będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Warto również wspomnieć, że powstaną dwie pracownie: fizyko-chemiczna oraz językowa. W większości klas będą wymienione podłogi, a na zewnątrz budynku zaplanowano budowę nowego ogrodzenia oraz ułożenie nowej kostki przed wejściem do szkoły.

Przetarg na realizację projektu wygrała firma, która złożyła ofertę na kwotę 2,3 mln zł. Była to kwota znacznie wyższa, niż zakładano, jednak zdecydowano o ścięciu niektórych kosztów i dołożeniu brakujących środków.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *