Szkoła z Leśnej Podlaskiej najlepsza w powiecie z ubezpieczeń społecznych

Szkoła z Leśnej Podlaskiej najlepsza w powiecie z ubezpieczeń społecznych 16

Znamy już listę szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku w woj. lubelskim zakwalifikowało się do niego 21 szkół, w tym jedna z powiatu bialskiego.

Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się ponad 35,5 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym prawie 1,3 tys. uczniów z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jest on częścią projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o emeryturach, zasiłkach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Zwycięzcy olimpiady w finale mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe.
Etap szkolny odbył się na początku grudnia. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 21 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu olimpiady. Wśród nich są uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

Etap wojewódzki rozstrzygnie się 20 marca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do ogólnopolskiego finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych.
.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *