Szkolne plecaki będą lżejsze. W szkołach staną szafki

Szkolne plecaki będą lżejsze. W szkołach staną szafki 16

Chyba każdy rodzic wie ile waży plecak szkolny jego pociechy. W zmniejszeniu tego ciężaru pomocne będą szafki, które pojawią się w bialskich szkołach już 1 września.

Od początku roku szkolnego uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej będą mogli korzystać z szafek w swoich szkołach. Będzie można przechowywać w nich książki i pomoce szkolne.

Michał Litwiniuk, prezydent miasta zwrócił uwagę na konieczność wdrażania działań prozdrowotnych – wiemy, jak poważnym problemem jest przeciążenie dziecięcych kręgosłupów. We wszystkich szkołach uczniowie będą mieli do dyspozycji swoje półki, dyrektorzy szkół zdecydują, czy będą się znajdowały w salach lekcyjnych, czy na korytarzach – wyjaśniał.

Projekt zostanie zrealizowany ze środków budżetu miasta. Obecnie pracownicy magistratu przygotowują dokumentację do złożenia zamówienia.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Drewniane szafki z książkami na drogach ewakuacyjnych w szkole to pomysł nacechowany rozwagą i odpowiedzialnością. Ciekawe jak to rozwiązanie oceni Państwowa Straż Pożarna.i kto będzie odpowiadał za ewentualne skutki takiego rozwiązania?

  2. Ależ wymyślił jakieś szafki dla dzieci z klas 1-3, kiedy już od wielu lat takie szafki w szkołach są, mamy też TV, plotery, monitoring i szafki na telefony dzieci jakby nie wiedział. Chcemy wiedzieć za to kiedy dzieciom udostępni szkoły do lekcji i kiedy nadrobią zaległości także te z programów Unijnych. Chciałbym także wiedzieć ile zapłacił za przybycie Lecha Wałęsy, bo mówią na mieście że jakieś 100 – 200 tys. to mogłaby wylać asfalt na jakiejś gruntówce gdzie mieszkają ludzie. Beznadzieja i marazm to rządy obecnej władzy.

  3. Bardzo dobrze, że w końcu ktoś o tym pomyślał. Szkoda tylko, że dopiero teraz. MEN naprawdę dba o zdrowie uczniów, mających kręgosłupy 50-latków, i zapewne niedługo odtrąbi ponowną walkę z wadami postawy u dzieci itp. Czy ktoś tu jest popier….? Środki na ten cel już dawno można było znaleźć pozbywając się klechów ze szkół i odmóżdżających lekcji religii.