Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów

DSC_0305
fot. Magda Królikowska, Karolina Jaszczuk

Za nami Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów. Udział w wydarzeniu wzięło około 200 rowerzystów.

W minioną sobotę (7 lipca) w Janowie Podlaskim odbył się VI Rajd Rowerowy. Udział mogli wziąć wszyscy chętni, od dzieci, poprzez dorosłych, do profesjonalnych kolarzy. Warunki atmosferyczne sprzyjały rowerzystom. Rajd rozpoczęto o godzinie 10.30 uroczystym powitaniem gości. Krótką przemowę wygłosili organizatorzy, następnie kilka słów powiedziała Karolina Szostak – prezenterka wiadomości sportowych. Zaprosiła na promocję swojej książki i życzyła wszystkim udanego dnia. Funkcjonariusz Policji przypomniał uczestnikom rajdu o zasadach ruchu drogowego i apelował o zachowanie bezpieczeństwa.

Po oficjalnym rozpoczęciu wszyscy uczestnicy wystartowali. Do wyboru były dwie trasy. Pierwsza liczyła 50km, a druga praktycznie dwa razy tyle. Dzieci, dorośli i seniorzy wyruszyli pierwszą trasą, druga była przygotowana profesjonalnym kolarzom. Po zakończonym rajdzie odbyło się ognisko. Następnie można było porozmawiać z Karoliną Szostak o jej książce. Najwytrwalsi mieli możliwość również obejrzenia filmu „Najlepszy”.

O godzinie 21 na łąkach nad Bugiem za Dworem Łukowiska odbył się koncert  z okazji Nocy Kupały organizowanej przez Landart Festiwal.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Czesław Lang – wicemistrz olimpijski, pierwszy zawodowiec w historii polskiego kolarstwa.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *