„Szóstka” na najwyższym stopniu podium

YXJ0aWNsZXMvMjAxODAzMjEwODU2NTYtNjQtMS5qcGc=,800,420

Młodzi siatkarze z „Szóstki” na ostatnich zawodach nie mieli sobie równych. Już niebawem powalczą o tytuł mistrza na szczeblu wojewódzkim.

W miniony czwartek (15 marca) został rozegrany Finał Rejonu w Mini Piłce Siatkowej Chłopców w Igrzyskach Dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w kategorii „czwórek” okazali się bezkonkurencyjni.

Podopieczni trenerów Joanny i Macieja Sobierajów pokonali wszystkie startujące zespoły 2:0. Tego dnia zmierzyli się z drużynami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Szkoły Podstawowej w Strzyżewie oraz Szkoły Podstawowej w Sosnowcu.

Siatkarze z „Szóstki” zajęli pierwsze miejsce i tym samym uzyskali awans do rywalizacji wojewódzkiej. Już za dwa dni (23 marca) będą mieli szansę zawalczyć o złoty medal podczas Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się w Świdniku.

Zwycięski skład tworzyli Maciej Jasiński, Hubert Librant, Mikołaj Mazur, Igor Kulawiec, Nataniel Jóźwiak, Mateusz Łukasiak, Wiktor Łukasiak, Ignacy Semeniuk, Mateusz Karpiuk, Kamil Kuczewski oraz Bartosz Mazur.