Szpital potwierdza są pacjenci z podejrzeniem Koronawirusa. Dwie osoby na zakaźnym

Szpital potwierdza są pacjenci z podejrzeniem Koronawirusa. Dwie osoby na zakaźnym 16

Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym bialskiego szpitala znajduje się dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Zostały pobrane materiały do badań. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym.

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje, że do szpitala trafił mężczyzna z podejrzeniem wirusa. Przebywał on w jednym z krajów, w którym istnieje podwyższone ryzyko zachorowań.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest w stanie podwyższonej gotowości. – W związku z możliwością wystąpienia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego i związaną z tym potencjalną koniecznością hospitalizacji i leczenia pacjentów podejrzanych o zakażenie oraz zakażonych wirusem, Wojewoda Lubelski nałożył na wybrane podmioty lecznicze, które w swoich strukturach posiadają oddziały zakaźne obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 r. do odwołania w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego – informuje Magdalena Us, rzecznik prasowy bialskiego szpitala.

W Oddziale Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej wprowadzono zakaz odwiedzin chorych od dnia 4 marca do odwołania.

Warto pamiętać, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni było się w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwuje się u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to: bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną od godz. 7.30 do 15.05 – tel. 83 344 41 60, całodobowo – tel. 505-187-728 lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio na Izbę Przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego tel. 83 41 47 265, tel. 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Fajnie niedługo Polska będzie oazą w morzu Koronawirusa. Brawo PIS nawet Koronawirus obawia się kontaktu z Wami.

  2. „Pacjenci na zakaźnym nie są chorzy na koranowirusa” – podobno na takie wyniki czeka się 88 godzin, a tu po dobie już wszystko jasne???