Szpital wydał oświadczenie dotyczące Riada Haidara

Szpital wydał oświadczenie dotyczące Riada Haidara 16

Władze bialskiego szpitala wydały oświadczenie dotyczące zakończenia współpracy z Riadem Haidarem. Zaproponowano mu jedynie, możliwość leczenia i odebrano możliwość kierowania oddziałem.

Treść Oświadczenia:

Lek. Riad Haidar udziela świadczeń oraz pełni funkcję lekarza kierującego oddziałem w oparciu o umowę kontraktową w wyniku konkursu na czas określony, która wygasa 31 grudnia 2019r. Panu Doktorowi podczas rozmowy z Dyrektorem zaproponowano dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w Oddziale Neonatologicznym. Przekazano jednostronnie podpisaną umowę dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. W czasie najbliższych miesięcy zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko lekarza kierującego oddziałem. Na ten okres zostanie powołany pełniący obowiązki. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest otwarty na dalszą współpracę z lek. Riadem Haidarem i oczekuje na zwrot przekazanej umowy współpracy sporządzonej 24.12.2019r.

Udostępnij!

Komentarze: 24

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. taaaaa, głupek brak lekarzy a tu polityczne rozgrywki, aby wiecej takich dyrektorów hura.
  Haidar na pniu znajdzie prace która niesie mu satysfakcje, szkoda ze nie w Białej
  aby dalej takie decyzje dyrektorka

 2. Haidar jest jakiś niepoważny, chce być ordynatorem, posłem i jeszcze prowadzić biuro poselskie na Narutowicza od 10-14 od pon do pt.
  Sam zdecydował, że będzie kandydować na posła, to niech teraz nie robi szopki, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

  Swoją droga to pewnie w sejmie jest tylko pionkiem do głosowania a tu miał trochę władzy, może sam zrozumiał, że lepiej było być dobrym lekarzem w białej niż słabym politykiem.

  Grunt, że emerytura będzie się zgadzać.

  1. Może warto by docenić to że tak dobrze łączy bycie posłem i obowiązki szpitalne, skoro nie ma skarg, a oddział jest wciąż tak dobrze kierowany. To zagrywki czysto polityczne…

 3. P. Chodziński a Ty tak po ludzku to wstydu nie masz. Sam to wymysliłeś czy któryś z „mądrych” Twoich nadzorców ? Dzieci pan masz, rodzinę będą się wstydzić za Pana całe pokolenia.

 4. i NIE powinien podpisać umowy na dalszą pracę niech Pan Chodziński sam leczy dzieci, zobaczymy czy poradzi , rozwali szpital, przykre

  1. A w czym przejawia się choroba bialskiego szpitala w szczególności pytam o oddział którym zajmował się dr Haidar, a ktory nota bene uważany jest za jeden z najlepszych w Polsce? Chorobą są gry polityczne i zwalnianie lekarza ze względu na przynależność do przeciwnej partii politycznej. WSTYD

 5. Zwolnienie Pana Haidara do działanie na szkodę Miasta i Regionu. Pan Chodziński nie dbał o miasto będąc Wiceprezydentem, nie dba będąc Dyrektorem Szpitala. Jakie może być uzasadnienie tego żeby nie dbać o zdrowie dzieci? Zaściankowa zawiść wygrała z rozsądkiem. Poziom usług medycznych niestety drastycznie spadnie. Panowie zamiast rozwijać – zwijacie to miasto.

 6. Każde stanowisko publiczne obsadzane jest terminowo i po konkursach. Przed konkursem wiedział do kiedy ma kontrakt – sam podpisywał.

 7. Nie do końca zgadzam się z większością komentarzy. Ludziska, Pan Hajdar za niedługo kończy 69 lat, w dodatku został posłem. Nie da się być i parlamentarzystą i sprawnym ordynatorem. Albo gruba polityka, albo praktyka lekarska. Co miał przekazać młodszej kadrze, to już przekazał. Teraz ma dużo więcej możliwości uzdrawiać system zdrowotny w Polsce, takie potężne doświadczenie w służbie ochrony zdrowia jest pożądane na szczeblu krajowym. Prowadzenie oddziału przez ordynatora gościa i pobieranie dużych pieniędzy jak na bialskie warunki i dodatkowo z diety i biura poselskiego, jakoś kupy się nie trzyma. Z tego co czytałem w oświadczeniu dyrekcji szpitala to nie został zwolniony tylko kończy się kadencja bycia szefem oddziału i bardzo dobra propozycja leczenia nadal małych dzieciaków.

 8. I słusznie, bo sto srok za ogon nie da się trzymać. Może następca okaże się lepszy, ale musi mieć szanse. I jeszcze jedna uwaga. Pan doktor Haidar zapewne nie zostałby ordynatorem, gdyby nie jego przynależność do partii (wiadomo jakiej). Więc proszę nie pisać, że teraz to działanie polityczne, gdyż Haidar został orynetorem tylko i wyłącznie z namaszczenia partii, a nie z powodu jego zasług, których wówczas nie miał żadnych!!!

 9. Ja proponuję na ordynatora zastępcę dyrektora pogotowia do niedawna komendanta straży miejskiej.Jestem przekonany że się sprawdzi.

 10. Proponuję na ordynatora zastępcę pogotowia A byłego komendanta straży miejskiej .Jestem przekonany że się sprawdzi.

 11. Prawda. Dodam tylko że obecnie w Sejmie mamy bodaj 40 czy 50 lekarzy. Ktoś podawał tą liczbę. Obawiam się , że to tak jakby jeden szpital przeniósł sie do Warszawy. Czy ci panie i panowie będą leczyć ? Wątpię. Może niektórym się wydaje, że praca posła to tylko siedzenie w ławkach. . Prawda jest jednak taka, że jak wchodzisz do komisji i do funkcji partyjnych to nie ma na nic czasu nawet dla rodziny. Godzenie obowiązków jest niemożliwe. Przede wszystkim to nie ma możliwości ustalenia sztywnych godzin urzedowania zarówno w szpitalu jak i w Sejmie. Wpadanie przypadkiem na oddział między domem a delegacją to nie na stanowisku ordynatora. Przykre ale sami głosujący na niego odesłali go do Warszawy z Białej i pozbawili szpital fachowca.

 12. Dlaczego nikt nie powie prawdy…..Panie Chodziński kto panu kazał to zrobić…. Nasz nowy poseł którego Biała Podlaska wygoniła