Szpital wznowił porody rodzinne

Szpital wznowił porody rodzinne 16

Bialski szpital wznowił porody rodzinne. Osoby chcące uczestniczyć w porodzie, powinny zapoznać się jednak z zasadami obowiązującymi w czasie epidemii.

Decyzję dotyczącą osoby towarzyszącej przy porodzie podejmuje ordynator lub upoważniony przez niego lekarz. Po otrzymaniu zgody, osoba kierowana jest na badanie w celu ustalenia czy nie jest zakażona COVID-19. Dodatkowo osoba zobowiązana jest wykonać test PCR w terminie nie dłuższym niż pięć dni przed porodem.

Ponadto każdy chcący uczestniczyć w porodzie zobowiązany jest to wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Osoby będące w trakcie kwarantanny lub izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie.

W czasie przebywania w szpitalu obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek ochronnych. Podczas porodu osoba towarzysząca otrzyma również jednorazowe ubranie operacyjne.

Szpital zaleca także, aby 14 dni przed planowanym terminem porodu ograniczyć kontakty z osobami obcymi w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Dodatkowych informacji udziela Oddział Ginekologiczno-Położniczy pod numerem telefonu 83 414 74 77.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Akurat teraz, gdy w szpitalu jest covid. Za to jak nie było, były zakazane.Ciekawe czyim pociotkom termin się zbliża.