Sztuka wyrzeźbiona w drewnie. Autor swój talent odziedziczył w genach

Sztuka wyrzeźbiona w drewnie. Autor swój talent odziedziczył w genach 16

Już niebawem będzie można zobaczyć wystawę prac Radosława Michalczuka, uczestnika wielu plenerów rzeźbiarskich, również tych międzynarodowych. Wernisaż będzie dobrą okazją, by porozmawiać z autorem tych niesamowitych dzieł.

Spotkanie z Radosławem Michalczukiem odbędzie się w najbliższy piątek (15 marca) o godzinie 17 w Czytelni Głównej (I piętro) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej przy ulicy Warszawskiej 12a. Wystawę będzie można podziwiać od 13 marca do 5 kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki.

Rzeźbiarz swój talent odziedziczył w genach. Jego ojciec jest uzdolnionym stolarzem znanym w okolicach Leśnej Podlaskiej z tworzenia przepięknych mebli, a zwłaszcza ogrodowych. Radosław to rzeźbiarz samouk, który sam szlifował swój warsztat i ostrzył dłuta. Swój debiut miał w 2010 roku, kiedy to stworzył płaskorzeźbę z wizerunkiem głowy konia, który zresztą są jego ulubionym motywem. Radosław z końmi jest związany również zawodowo. Uwielbia te zwierzęta i często wydobywa ich piękno z kawałka drewna.

Piątkowy gość nieraz brał udział w plenerach rzeźbiarskich, na których odnosił sukcesy. Na swój pierwszy plener został zaproszony przez profesjonalistów w 2015 roku do Woskowic Górnych koło Wrocławia. Rok później, również w tej samej miejscowości, otrzymał drugą nagrodę za rzeźbę przedstawiająca czaplę. Jest to niemały sukces, ponieważ plener ten ma rangę międzynarodową.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *