Szukali zaginionego seniora, by zdążyć przed burzą

Szukali zaginionego seniora, by zdążyć przed burzą 16

Kobieta zgłosiła zaginięcie 81-latka. Ze względu na jego stan zdrowia i zbliżającą się burzę, policjanci szybko rozpoczęli poszukiwania i przeczesywanie pobliskiego terenu.

Wczoraj (20 maja) około godziny 17 dyżurny terespolskiego komisariatu odebrał zgłoszenie o zaginięciu 81-letniego mieszkańca gminy Zalesie. Zgłaszająca wyjaśniła policjantowi, że mężczyzna wyszedł z domu rano i nie wrócił. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny oraz jego wiek istniało realne zagrożenie jego życia i zdrowia. Także ze względu na zbliżającą się silną burzę, rozpoczęto poszukiwania.

– Celem mundurowych było jak najszybsze dotarcie do starszego mężczyzny. W trakcie prowadzonych działań policjanci przeczesywali także pobliski teren. Dzięki dużemu zaangażowaniu mundurowych, po około pół godziny od momentu zgłoszenia, mężczyzna został odnaleziony – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej komendy policji.

81-latka znaleziono około czterech kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Leżącego w trawie zaginionego zauważył jeden z policjantów. Mężczyzna był wyraźnie zdezorientowany i wyczerpany. Nie umiał powiedzieć policjantom gdzie się znajduje.

Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy, później trafił pod opiekę specjalistów.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *