Szwedzki saksofonista będzie gościł w Białej Podlaskiej

Szwedzki saksofonista będzie gościł w Białej Podlaskiej 16

Zbliża się kolejna edycja Bialskich Zaduszek Jazzowych. W tym roku będą one poświęcone Januszowi Muniakowi, wybitnemu krakowskiemu saksofonisty. Utwory, które niegdyś wykonywał artysta, zaprezentuje Göran Larsen wraz ze swoim zespołem.

Wydarzenie zaplanowano na najbliższą środę (7 listopada) o godzinie 20.30 w klubie Verona Cafe. Bialskie Zaduszki Jazzowe to najstarsza cykliczna impreza muzyczna w mieście, którą na początku lat 80. zainicjowała śp. Ada Radzikowska, bialska animatorka kultury. W 1987 wydarzenie reaktywował Jarosław Michaluk, bialski muzyk i animator życia muzycznego.

Bialskie Zaduszki Jazzowe w tym roku odbędą się po raz 32. Od samego początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ciągu ostatnich trzech dekad na bialskiej scenie gościli tacy artyści jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Piotr Wojtasik, Robert Majewski, zespół Sett-Off , Maciej Strzelczyk, Wojciech Staroniewicz, Krzysztof Woliński, Artur Dutkiewicz i Ewa Uryga.

Fani jazzu mogli również wysłuchać takich osób jak Danuta Błażejczyk, Iza Zając, Jorgos Skolis, Karol Szymanowski, Adam Wendt, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Dawid Lubowicz, Grzegorz Kapołka, Jarek Małys, Bartosz Dworak Quartet, Walter Smith III (Los Angeles), Wanda Johnson (USA), Frank Parker (USA) i innych.

Bilety na środowe wydarzenie można nabyć w cenie 50 zł w Pizzerii Roma (nr tel. 83 344 44 20) i w Veronie (83 344 20 20). Rezerwacja miejsc jest możliwa tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

Kilka słów o artyście

Göran Larsen Quartet: Goran Larsen – saksofony, Paweł Odoszewski – fortepian, Jarosław Michaluk – kontrabas, Radosław Żyła – perkusja. Göran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra na saksofonie tenorowym oraz sopranowym. W Polsce po raz pierwszy w 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013 roku. Grał koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Od 1994 do 2008 roku Göran Larsen przebywał w Helsinkach, gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Czytanie podobnych tekstów budzi niesmak zamiast zainteresowania wydarzeniem. Bardzo proszę autorkę, żeby popracowała nie tylko nad samym stylem pisania, ale również poprawnością zamieszczanych artykułów. Pozdrawiam.