Tajniki funkcjonowania komendy odkryte przez najmłodszych

kolonie 1

Bialska komenda otworzyła swoje drzwi na przyjęcie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Mali goście dowiedzieli się więcej o pracy policjantów oraz bezpieczeństwie podczas wakacji.

Wczoraj (24 lipca) bialską komendę odwiedzili uczestnicy Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. To już kolejna grupa wypoczywających w mieście dzieci, która spotkała się z mundurowymi. W ramach letniej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie zarówno nad zbiornikami wodnymi, jak i w górach, a także podczas wypoczynku w domu. Ponadto, przypomnieli zasady poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas prac polowych.

Dzieci z zainteresowaniem zwiedzali budynek oraz słuchali informacji przekazywanych przez policjantów. Chętnie odpowiadali również na zadawane przez policjantów pytania.

Najwięcej emocji wzbudziła przygotowana przez funkcjonariuszy walizka kryminalistyczna. Dzieci poznawały niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Mogły również zobaczyć jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Najmłodsi oglądali również policyjny sprzęt, np. oznakowane radiowozy. Na pamiątkę otrzymały karteczki z odbitkami swoich linii papilarnych. Na dziedzińcu komendy słychać było dziecięcy śmiech, a także dźwięk „policyjnej syreny”.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *