Tak urokliwego miejsca w Białej nie ma. Inwestycja zmierza ku końcowi

IMG_5634
fot. Patrycja Jędrzejewska

Prace budowlane i wykończeniowe zmierzają ku końcowi.  Powstaje przy ulicy Zamkowej nowoczesny park rozrywkowy. Zobaczcie to na zdjęciach i materiale wideo. 

Projekt budowy obejmuje budowę parku rozrywkowego w tzw. Małpim Gaju po stronie wschodniej ulicy Zamkowej. Znajdą się tam ścieżka wśród drzew, instalacje edukacyjne, struktura do wspinaczki. Przed wielu laty w tym miejscu był tu park, ale z biegiem lat miejsce stało się zaniedbane. Koszt inwestycji to prawie 4,6 mln zł.

Udostępnij!

Komentarze: 15

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Zupełnie nie rozumiem jaki park rozrywkowy? Jakie rozrywki jaka rekreacja? Nie wiem kto jaki interes miał, aby to zrobić, ale jestem pewny, że jakby zapytać mieszkańców to większość byłaby przeciw tej nietrafionej inwestycji.

   1. A co masz zamiar tam robić? Może trochę merytoryki Człeku? Krznę będziesz oglądał czy łąki Biereckiego, które Stefaniuk po cichu pogonił?

    1. Panie Prezydencie niestety porażka miejsce..napewno bo sam pomysł dobry.Tylko na co widoki na cpn.. czy autokomis.Z całym szacunkiem ale można było lepiej wydać te pieniądze..

 2. Kolejny przykład nie wiadomo czego?gigantomanii ?przerostu formy nad treścią?na pewno nie będzie to „wiekopomne dzieło” ale raczej „nasz miś”i oby to było ostatnie słowo naszych „włodarzy”.Za ta kasę można było rzeczywiście zagospodarować teren bez pseudo- nowoczesnego zadęcia ,oczyścić i powiększyć oczka wodne ,założyć klomby kwietne alejki żwirowe ławeczki kawałek plaży i place zabaw dla dzieci .Najważniejsze że inwestycja była by już gotowa ,w stylu jaki od lat sprawdza się w innych miastach a tu końca nie widać!

 3. To nietrafiony pomysł. Oderwany od rzeczywistości. Podobny do wodnego placu zabaw na Osiedlu Jagiellońskim. Po prostu wydano pieniądze i będą potrzebne kolejne na utrzymanie tych dwóch punktów. Przy całej sympatii do Pana prezydenta, może należy zmienić punkt widzenia?W Białej brakuje miejsc do zabawy dla dzieci. Ot zwykłych karuzel i huśtawek. Wydaje mi się, że lepiej byłoby wesprzeć administracje osiedli na zagospodarowanie miejsc rekreacyjnych.

  1. Weź się lecz kolesiu… Za 3.5 banki można było zrewitalizowac cały brzeg krzny w tym miejscu albo postawić blok trzy klatkowy z 30 mieszkaniami… A ty w ogóle myślisz trochę? I7

 4. Same negatywne komentarze, a mi bardzo się podoba. Popatrzcie na to jako całokształt, jak juz skończy się budowa wszystkich ścieżek rowerowych ten park to będzie fajny przystanek na trasie. Dobrze, że nie wygląda jak każdy inny, moim zdaniem przyciągnie więcej ludzi, a miejsce nie jest złe, przecież jest też dosyć bisko centrum i może z biegiem czasu będzie tam powstawać więcej obiektów.