Taksówki zatrzymują się przy poczcie. Dostają upomnienia

Taksówki zatrzymują się przy poczcie. Dostają upomnienia 15

W związku z pytaniem, sprawdziliśmy czy taksówki faktycznie mogą zatrzymywać się obok poczty przy placu Wolności oraz jak mają postąpić w przypadku przewożenia osób niepełnosprawnych.

Kilka dni temu na grupie Biała24 na facebooku otrzymaliśmy pytanie od jednego z bialskich taksówkarzy. – Ostatnio straż miejska zaczyna upominać taksówki, że stają pod pocztą na placu Wolności, a mamy tam wjazd, czy to normalne? Miasto nie robi nic żeby taksówki mogły pomagać inwalidom i innym klientom – pisze Jacek, taksówkarz z Białej Podlaskiej.

Zapytaliśmy rzecznika miasta czy taksówki faktycznie mają prawo wjeżdżać i zatrzymywać się obok poczty przy placu Wolności w Białej Podlaskiej oraz gdzie powinien zatrzymać się taksówkarz w przypadku, gdy klientem jest osoba niepełnosprawna.

Zakaz ruchu na placu Wolności nie dotyczy taksówek, jednak mogą się tam zatrzymywać na nie więcej niż jedną minutę. Oczywiście nie dotyczy to wyznaczonego postoju taksówek.

Rzecznik prasowy miasta pisze w odpowiedzi, że taksówkarze, którzy tam wjeżdżają, powinni  pamiętać o prawidłowym zatrzymaniu pojazdu na chodniku przy poczcie lub przy krawędzi jezdni tak, aby nie utrudnić ruchu pieszym.

– Kiedy kierowca taksówki dowozi osobę niepełnosprawną w rejon placu Wolności, może zatrzymać się do minuty w strefie zamieszkania, przy zachowaniu przepisów PRD oraz na tzw. „kopercie” dla osób niepełnosprawnych, która znajduje się na placu Wolności lub przy urzędzie miasta od ulicy Piłsudskiego po okazaniu karty parkingowej przewożonej osoby niepełnosprawnej – pisze w odpowiedzi Radosław Plandowski, rzecznik urzędu miasta.

W mailu pojawiło się także pytanie odnośnie upominania przez straż miejską taksówkarzy, którzy się tam zatrzymują.

– Nie było interwencji, w której strażnik miejski upominałby kierowcę taksówki oraz stał ze stoperem w ręku i mierzył czas wysiadania osoby niepełnosprawnej, dowożonej np. pod pocztę. Zazwyczaj postoje kierowców taxi w miejscach nie wyznaczonych odbywają się z innych nieznanych nam przyczyn – tłumaczy rzecznik.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *