Tama zatamowana. Wody Polskie koszą rzekę

104854946_587410355505634_7944106750159417964_n

Na platformę KONTAKT BP24 otrzymaliśmy informację o zablokowaniu mułem i roślinami tamy przy ul. Brzegowej. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy są Wody Polskie. 

Wody Polskie w ostatnich dniach rozpoczęły koszenie rzeki Krzna. Skoszone rośliny zaczęły jednak spływać w dół rzeki. W okolicy tamy przy ul. Brzegowej w Białej Podlaskiej stworzył się zator.

– Sprawdziliśmy ten stan i potwierdziliśmy. Od razu poinformowaliśmy Wody Polskie, obiecano nam, że szybko zostanie to odblokowane – mówi Jan Kwiecień, prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Białej Podlaskiej.

Miasto wiele razy prosiło, aby zrobić porządek na rzece Krzna. – Tak jak w tamtym roku skierowaliśmy do Wód Polskich pismo interwencyjne w sprawie stanu Krzny, zwracając uwagę na konieczność dbania o nią wynikającą z obowiązków tej instytucji. Dodam, że na pismo z ubiegłego roku wysłane przez Urząd Miasta Biała Podlaska w czerwcu Wody Polskie zareagowały dopiero we wrześniu, wtedy wykoszony został brzeg rzeki – zaznacza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy bialskiego prezydenta.

Sprawie będziemy się przyglądać.

 

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Zazdroszczę Ci Jacek że opublikowali Twój komentarz. Zawsze jak zwrócę uwagę na jakiś błąd, brak sensu lub nieścisłość to mojego komentarza nie ma 🙁

  1. Przecież woda płynie. Natura sobie z tym poradzi. Już nie przesadzajcie. Lepiej opiszcie jak fabryka z Międzyrzeca zatruwa Krznę. Nie bójcie się, jesteście dziennikarzami.