Tematami lekcji będą ubezpieczenia, zasiłki i własna firma

Tematami lekcji będą ubezpieczenia, zasiłki i własna firma 16

 „Lekcje z ZUS” to projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku przypada jego piąta edycja. Dzięki niemu uczniowie szkół średnich będą mogli poznać odpowiedzi na takie pytania jak: skąd się biorą ubezpieczenia oraz emerytury.

Projekt edukacyjny składa się z czterech lekcji, podczas których poruszane są kwestie zasiłków, emerytur, ubezpieczeń oraz prowadzenia własnej firmy.

– To bardzo ważny temat w życiu młodego człowieka, którego my, jako nauczyciele podstaw przedsiębiorczości, nie możemy przegapić. Wiedza, którą uczniowie nabywają podczas „Lekcji z ZUS”, pozwala im później świadomie poruszać się po rynku pracy – podkreśla Iwona Lal, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, która od lat uczestniczy w projekcie.

Każda szkoła, która weźmie udział w projekcie otrzyma odpowiednie materiały dydaktyczne – scenariusze lekcji, zeszyty ćwiczeń, prezentacje  multimedialne i filmy, a także przeszkolenie dla zainteresowanego nauczyciela.

Uczniowie uczestniczący w lekcjach będą mieli szansę wziąć udział w olimpiadzie pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów czekają takie nagrody jak laptopy, tablety i czytniki e-booków. Ponadto zwycięzcy mogą liczyć na indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych.

Zgłoszenia od szkół przyjmowane są do 14 listopada. Informacje o olimpiadzie i lekcjach można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *