Templariusze mają 900 lat. Obchody w Międzyrzecu

Templariusze mają 900 lat. Obchody w Międzyrzecu 16
Już dziś w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczynają się roczne obchody 900-lecia powołania Zakonu Templariuszy do życia. Organizowana jest konferencja naukowa  na temat Zakonów rycerskich oraz Templariuszy. W programie jest koncert muzyki średniowiecznej, wystawa oraz wiele innych atrakcji. Impreza odbywa się pod patronatem portalu BP24.pl
Wydarzenie rozpoczyna się w samo południe. Prelegentami konferencji są: prof. Maria Starnawska , prof. Marian Małecki , dr Bogusz Wasik , mgr Błażej Skaziński , mgr Mieczysław Bienia , mgr Sławomir Majoch , mgr Paweł Moszczyński i mgr Anna Domosławska.
Następnie w jednej z sal  Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podl. otworzymy wystawę TEMPLARIUSZE ze wspaniałymi eksponatami użyteczności codziennej, replikami broni jaka była używana w tamtych czasach , stroje wierzchnie i bojowe Rycerzy Zakonnych oraz aktualne mapy/plany Wypraw Krzyżowych i Ziemi Świętej w czasach krucjat.
Odbędzie się też koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Viatores. Od godz. 18.00 obchody przenoszą się do kościoła pod wezwaniem Św. Mikołaja. Gdzie odbędzie się msza św. a po mszy inscenizacja monodrama czyli dramat w wykonaniu jednego aktora Michała Wojciechowskiego Memento Finis czyli ostatnie dni życia Jakuba de Molay Ostatniego Wielkiego Mistrza Zakonu Templariuszy, w 12 aktach. A między aktami będą chorały gregoriańskie. Jeżeli pozwoli nam pogoda to na koniec odbędzie się Teatr ognia na placu już po za kościołem.
Templariusze mają 900 lat. Obchody w Międzyrzecu 17Templariusze mają 900 lat. Obchody w Międzyrzecu 18

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *