Terespolski turniej w eisstocka za nami

Terespolski turniej w eisstocka za nami 15

Międzynarodowy turniej okazał się strzałem w dziesiątkę. Pogoda dopisała, a rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Dwa dni (29 i 30 kwietnia) trwał VII Międzynarodowy Turniej Eisstocka w Terespolu. 14 drużyn z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski grali na parkingu przy ul. Wojska Polskiego oraz na boisku ALO. Zawody były wielkim świętem dla zawodników i kibiców. Organizatorem Turnieju był UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka.

W ceremonii otwarcia uczestniczył burmistrz miasta Terespol, Jacek Danieluk  oraz Udo Raicheneker, przedstawiciel eisstocka na Europę. Rywalizacja była bardzo zacięta, a gospodarze okazali się bardzo gościnni i pozwolili wygrać rywalom.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Litwy U19, drugie zaś Brześć U19. Na najniższym stopniu podium uplasowała się również drużyna z Brześcia U23. Z Polaków, najlepiej zaprezentowała się drużyna seniorów, w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski, którzy zajęli 6 miejsce. U19 zajęła 10 miejsce, a U16 uplasowała się na 11 miejscu.

Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary i dyplomy, a trzy najlepsze drużyny medale. Zawody były sponsorowane przez Urząd Miasta Terespol i Starostwo Powiatowe w  Białej Podlaskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *