Terytorialsi w gotowości. Pomagają też seniorom

WOT wsparcie kombatantów 2
fot. nadesłane

Około 150 żołnierzy 2 LBOT obecnie jest już zaangażowanych w działania ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa w województwie lubelskim. Organizują pomoc dla kombatantów, dostarczają żywność, a także edukują.

Bialscy żołnierze czynnie włączają się w pomoc. W ramach współpracy ze strażą graniczną, blisko 70 żołnierzy zostało skierowanych do placówek w miejscowościach Bohukały, Janów Podlaski, Zbereże, Wola Uhruska, Kryłów oraz Chłopiatyn. Realizują tam zadania ochrony granicy, organizacji patroli oraz rozbudowy posterunków kontrolnych.

Terytorialsi objęli też opieką prawie 40 kombatantów Armii Krajowej oraz  innych organizacji niepodległościowych z terenu naszego województwa. Żołnierze telefonicznie monitorują ich sytuację, a w razie potrzeby pomagają w zaspokajaniu codziennych potrzeb, takich jak zakupy, czy transport. W tym zakresie Terytorialsi współpracują z lokalnymi organizacjami i  stowarzyszeniami zrzeszającymi te osoby.

Od jutra (18 marca) WOT otwiera także zdalny punkt pomocy psychologicznej dla osób przebywających w kwarantannie. Pomoc psychologiczna będzie udzielana całodobowo poprzez bezpłatną infolinię telefoniczną oraz w formie czatu.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. „Żaden kraj cudzej potęgi nie zwabił, Który sam siebie pierwej nie osłabił.” – A. Naruszewicz . Wojsko jest potrzebne nie tylko w czasie wojny i klęsk. Jeśli tego nie rozumiesz nie wypowiadaj się .