Test na koronawirusa wykonają w mobilnym punkcie

Test na koronawirusa wykonają w mobilnym punkcie 16

Przy bialskim szpitalu uruchomiono mobilny punkt testowy dla osób przebywających na kwarantannie. Mogą skorzystać z niego osoby posiadające auto.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej został uruchomiony mobilny punkt testowy COVID-19. Przeznaczony jest dla osób przebywających na kwarantannie. – Dwunastego dnia kwarantanny osoba może zrealizować badanie, pod warunkiem, że dysponuje własnym samochodem, w celu przemieszczenia się bez kontaktu z innymi osobami – informuje Magdalena US, rzecznik szpitala.

Punkt mieści się przy Izbie Przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego przy ul. Jana II Kazimierza w Białej Podlaskiej. Czynny jest od 16 do 18 we wszystkie dni tygodnia. Kontakt z medykami z punktu można nawiązać telefonicznie pod numerem 83 41 47 836.

– W naszym regionie mamy 10 takich punktów pobrań w kierunku COVID-19. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci szpitalom za każdy pobrany wymaz 21 zł. Dodatkowo sfinansuje każdy dzień gotowości punktu pobrań w wysokości 300 zł – czytamy w informacji prasowej Lubelskiego OW NFZ.

Test na koronawirusa wykonają w mobilnym punkcie 17

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *