Tie – break w meczu AZS AWF z Powiślakiem

DSC_9587
AZS AWF Biała Podlaska zmierzył się z Powiślakiem Końskowola w ramach rewanżowego spotkania play off w siatkarskiej trzeciej lidze. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set.

W pierwszym spotkaniu tych ekip na tym etapie rozgrywek, które odbyło się w poprzednią sobotę (10 marca) w Białej Podlaskiej, siatkarze AZS AWF zwyciężyli 3-1. Premierowy set pokazał, iż bardziej zmotywowani byli siatkarze Powiślaka, którzy zwyciężyli do 17. W drugiej partii do głosu doszli goście, którzy rozbili drużynę z Końskowoli 25 do 11. Zarówno w trzecim, jak i czwartym secie, zgromadzona publiczność była świadkami bardzo wyrównanych partii, które kończyły się do 22 kolejno dla Powiślaka i AZS AWF. O ostatecznym wyniku zadecydować musiał piąty set. W nim jednak emocji już nie było, AZS AWF łatwo zwyciężył do 8 i cały mecz w stosunku 3 do 2. Dzięki zwycięstwu siatkarze z Białej Podlaskiej awansowali do finału play off, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczów pomiędzy LKS Cisami Nałęczów a UKS Arką Wojsławice.

Powiślak Końskowola – AZS AWF Biała Podlaska 2:3 ( 25-17, 11-25, 25-22, 22-25, 8-15).