Tłumnie manifestują w obronie Haidara

IMG_7756
fot. Bartosz Wołoszko

„Szpital to nie miejsce na polityczne porachunki”. W obronie doktora przy bialskim szpitalu zebrało się kilkaset osób. Chcą również, aby Chodziński ustąpił ze stanowiska dyrektora szpitala.

Wczoraj (2 stycznia) przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej odbyła się manifestacja. Wzięło w niej udział kilkaset osób. Mieszkańcy nie godzą się z decyzją dyrektora Adama Chodzińskiego. Żądają przywrócenia Riada Haidara na stanowisko ordynatora oddziału neonatologii i ustąpienia Chodzińskiego z funkcji dyrektora. Złożyli petycję.

Podczas manifestacji mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości skandowali hasła i dodawali otuchy Haidarowi. Wielu z nich przyniosło ze sobą czerwone balonowe serca, transparenty czy też zdjęcia swoich wcześniaków, które przywitał na świecie właśnie dr Riad Haidar. Głos zabrał m.in. Michał Litwiniuk, prezydent miasta oraz rodzice dzieci.

„Dyrektorem się bywa, człowiekiem jest się zawsze! #MuremZaHaidarem” – można było przeczytać na transparentach.

Riad Haidar uznawany jest z jednego z najlepszych neonatologów. Jest lekarzem od 40 lat. Z powodzeniem kierował bialskim oddziałem i szkolił swój personel. Co roku angażuje się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki czemu bialska neonatologia została hojnie obdarowana najnowocześniejszymi sprzętami z czerwonym serduszkiem. Od wielu lat jest szefem bialskiego sztabu WOŚP.

Decyzja dyrektora szpitala poruszyła nie tylko społeczność lokalną. W sprawie stanowisko zajęło wielu samorządowców, posłów i znanych ludzi. Murem za Haidarem stanął także Jurek Owsiak, a sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich i ogólnopolskie media.

Uczestnicy manifestacji zapowiadają kolejne takie spotkania jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione.

Przypomnijmy, że po objęciu stanowiska, Adam Chodziński wielokrotnie zapewniał w wywiadach i prasie, że nie planuje roszad i drastycznych zmian w szpitalu, które mogły by zaburzyć jego funkcjonowanie.

Relacja na żywo z manifestacji na naszym facebookowym profilu trafiła do ponad 130 tys. użytkowników.

Udostępnij!

Komentarze: 24

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Chodziński coś ty zrobił!!Jak to możliwe,że Doktora nie ma w szpitalu a ty tam ciągle jesteś??!!! Nie wart jesteś nawet po jego śladach chodzić!

  1. To, że doktora nie ma w szpitalu to jest tylko i wyłącznie decyzja samego dr. Haidara. Proszę nie wprowadzać w błąd ludzi. Nikt doktora nie zwalniał. Sam uniósł się honorem i nie zgodził się przyjąć zaproponowanych mu warunków nowej umowy o pracę. A umowa ta nie przewidywała już kierowania oddziałem. Jeśli doktorowi naprawdę by zależało tak na dzieciach jak to wielolkrotnie wszyscy podkreślają to bez problemu dalej mógł pracować i leczyć nasze dzieci. Najwidoczniej posadę kierowniczą i swoje ego bardziej sobie ceni od zdrowia dzieci i powałania jakim jest zawód lekarza. Przypominam lekarz jest w pierwszej kolejności od leczenia a nie rządzenia.

   1. ŁUKASZ ty wprowadzasz w błąd ludzi kłamliwie twierdząc,że dla doktora nie liczą się dzieci!! Jestem matką i wiem co i ile mu zawdzięczam. Tacy jak ty tego nie zmienią na szczęscie. Idź dalej słuchaj tej swojej indoktrynacji, która uważa,że dla specjalistów nie przedłuża się umowy. Chodziński powinien zabiegać o takich specjalistów a nie pozwalać rezygnować. A może zazdrości Doktorowi,że można być dobrym menadżerem oddziału i sprawnie kierować nim czasami nawet ze stolicy ;p bo widać Chodzińskiemu nawet z fotela nie bardzo wychodzi ;p

  2. Głupio to wygląda gdy Haidar burzy się, że nie może być ordynatorem. Lekarzem może być, ale on am to w…
   Jak widać tam mu zależy na pacjentach. Wstyd.

  3. Więc już nie „przywrócenie do pracy wyrzuconego lekarza”, już nie tylko „pozostawienie bez konkursu na stanowisku ordynatora”, ale wprost – o odwołanie dyrektora szpitala. Bo odważył się postępować zgodnie z prawem, zamiast je naginać. Dla Haidara.

 2. „Riad Haidar nie jest już ordynatorem oddziału neonatologicznego bialskiego szpitala. Nie zdecydował się podpisać umowy, która gwarantowała mu możliwość leczenia małych pajentów, lecz już nie jako szef jednostki.”
  „Dyrektor Adam Chodziński przekonuje, że zaproponował neonatologowi bardzo dobre warunki. Gwarantuje mu takie same uposażenie.
  W ciągu roku Haidar miał zarobić około 300 tys. zł.
  – Apeluje aby poseł Haidar podpisał umowę i wrócił do leczenia dzieci”

 3. Chodzinski handlarz papierosów na stanowisku dyrektora, jak widać PiS przoduje w ustawianiu niekompetentnych na tak wysokich stanowiskach, mam nadzieję mylić się, ale obawiam się, że szpital skończy tak jak stadnina koni, tam padły konie, ale tu mamy doczynienia z ludźmi….

 4. Zacznijmy o tego ze Riad Haidar jest z wykształcenia lekarzem pediatrą, nigdy nie uzyskał tytułu naukowego doktora nauk medycznych. Po upadku komuny mocno związał się z polityką jako postkomunista. Zasiadał w wielu radach i komisjach politycznych i niczym nie zabłysnął. Faktem jest że oddziałem w bialskim szpitalu kierował dobrze, ale przyszedł czas dla 69 latka, żeby ustąpić miejsca młodszym. Rozsądnie podchodząc, bycie posłem nie da się pogodzić z praktyką lekarską. Propozycja dyrektora, bycia nadal lekarzem za kasę ordynatora jest bardzo według mnie dobra (prawie pół mln rocznie). Więc o co chodzi parlamentarzyście?

 5. Pierwsze zdanie artykułu: „Szpital to nie miejsce na polityczne porachunki”. A na zdjęciach dużo lokalnych polityków. Jak to jest? Ta manifestacja to są właśnie POLITYCZNE PORACHUNKI. Inna sprawa to głośna manifestacja (czytaj draka) pod szpitalem w którym cierpią chorzy. Nikt nie zastanowił się, że to przeszkadza i zakłoca spokój pacjentom szpitala. Panie prezydencie Białej brał Pan udział w tej drace a ja się pytam dlaczego nie na Pl. Wolności czy pod magistratem gdzie nikomu taka manifestacja nie przeszkadzałaby?

 6. Najpierw rujnowal Białą a teraz szpital. Kto da kasę na sprzęt dla dzieci? Kolega z sejmiku? Doktor stworzył ten oddział i nikt nie ma prawa tak go traktować dopóki sam nie odejdzie. Jak trzeba doktor zawsze był do dyspozycji i wszystko wyjaśniał. Wygonic dyrektora z miasta.

 7. Biała miasto zawiści. Normalnemu kłody pod nogi, bo jakimś cudem jeszcze nie wyemigrował. A na koniec połączcie szpital z Hadesem, bądź komunalnikiem i interes zakwitnie

 8. Każdy mówi nie mieszajmy polityki do szpitali a Pan Haidar poszedł na posła??? Nierozumien tego przeciaz Pan Chodziński zaproponował dalszą współpracę. To jak chciał być ordynatorem to po co pchał się na posła????

 9. Miał propozycje być lekarzem, ale nie ordynatorem i już wielkie halo. Emeryt do śmierci chciałby siedzieć na stołku? Nikt mu nie broni ludzi leczyć. Sam się oburzył, że nie będzie ordynatorem to i wypiął się na pacjentów. Przejrzyj na oczy. Bezinteresownie nie umie być lekarzem. Chcę mieć władze.

 10. Po stadninie koni w Janowie pora na nasz szpital.Pis to taka „złota rączka” co dotknie to popsuje.Mam nadzieję,że Pan dyrektor opamięta się w porę.

 11. Nie wiem o co ten dym,przecież Hajdar nie musi być ordynatorem ,co więcej jak ma pilnować wszystkiego kiedy większość czasu spędza w sejmie,to co się dzieje ,to jakaś paranoja nakręcona politycznie osoby popierające tego pana i nie mające pojęcia o pracy w szpitalu,Ja jestem jak najbardziej za odejściem tego pana ze szpitala.