To już 16 bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych (GALERIA)

To już 16 bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych (GALERIA) 15

Jak co roku został zorganizowany bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych. Wolontariusze działają z wielkim zapałem, by ta impreza była niezapomniana.

Bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych organizowany przez ŚDS Caritas Diecezji Siedleckiej odbył się 8 lutego w sali widowiskowej BCK ulicy Brzeskiej 41. Wolontariusze bardzo pomogli przy organizowaniu imprezy, przynieśli mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechów przy zabawie. Jedna z wolontariuszek udzieliła się również w części artystycznej wykonując utwór „Alleluja”.

– W taki sposób postanowiliśmy obchodzić Europejski dzień osób niepełnosprawnych. Pomysł okazał się trafionym. Uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej z województwa lubelskiego i mazowieckiego z niecierpliwością czekają na ten dzień. Zawszę dzwonią do mnie, by się upewnić, że nie ominie ich ta uroczystość – mówi Anna Utka, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

– Dla wolontariuszy, tak samo jak dla uczestników, jest to ważne, radosne i wyjątkowe wydarzenie. Na co dzień współpracujemy z osobami niepełnosprawnymi. Odwiedzamy ich w domach, pomagamy im w zakupach i różnych codziennych sprawach. Bal, natomiast, to czas pod czas którego zapominamy o problemach. Bawimy się razem, integrujemy i dzielimy pozytywną energią. Zależy nam na takiej dobrej zabawie, by oni wyjeżdżając stąd, chcieli tu wrócić za rok – mówi Monika Rybaczewska, koordynator Centrum wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *