To już pewne. Broniewicz startuje na prezydenta

DSC_7463

Stowarzyszenie Biała Samorządowa przedstawiła swojego kandydata na urząd prezydenta. Zaprezentowano również osoby, które będą ubiegać się o mandaty radnych miejskich.

Bialska organizacja rozpoczęła kampanię. Kandydaci startujący z komitetu stowarzyszenia idą pod hasłem „Budzimy społeczność!”.

Podczas czwartkowej konwencji wyborczej Białej Samorządowej przedstawiono ich kandydata na stanowisko prezydenta Białej Podlaskiej. O fotel włodarza miasta będzie walczył Bogusław Broniewicz, obecny prezes zarządu stowarzyszenia.

– Jeśli zostanę prezydentem miasta Biała Podlaska, będę realizował tylko jedną politykę – politykę miejską Białej Podlaskiej. Długo się wahałem czy podjąć decyzję o starcie w wyborach na urząd prezydenta, ale gdy zobaczyłem to, co się dzieje w naszym mieście i jakie są oczekiwania wobec rządzących, podjąłem to wyzwanie i postanowiłem wystartować, by budować naszą wspólną przyszłość – mówi Broniewicz.

Prezes stowarzyszenia ocenił ostatnie cztery lata rządów Dariusza Stefaniuka jako zmarnowane. – Obecny prezydent obiecał nam cztery lata temu tysiąc nowych miejsc pracy. Gdzie one są? Fabryka recyklingu samolotów, która miała się znajdować na lotnisku odleciała w kosmos. Nikt jej nie widział i o niej nie słyszał. Jest to prezydent, który odgrodził się od mieszkańców za murami magistratu, a mówi, że jest z nami.  Ludzie przychodzili do naszego stowarzyszenia i mówili o tym, jak ciężko spotkać się z prezydentem, obojętnie którym. Bezpowrotnie zmarnował cztery ostanie lata – podkreśla prezes stowarzyszenia.

Tego dnia zaprezentowano również kandydatów na radnych. W okręgu nr 1 (tzw. Orzechowa) o głosy mieszkańców będą ubiegali się Jan Jakubiec, Paweł Grzegorz Iwaniuk, Katarzyna Kalita, Marek Jakubowski, Renata Pastuszewska, Władysław Makarewicz i Mikołaj Łuciuk. W okręgu nr 2 (tzw. za torami) wystartują Paweł Polkowski, Arkadiusz Michlewicz, Magda Jakubowska, Agnieszka Tchórz, Tadeusz Łucyn i Marta Kalinowska.

Wśród kandydatów okręgu nr 3 znaleźli się Bartłomiej Kuczer, Renata Kiedyś, Klaudia Siłaczuk, Waldemar Stefaniuk, Konrad Afaltowski i Kacper Barszcz. O mandaty z okręgu nr 4 zawalczą Maciej Buczyński, Agnieszka Żelisko, Renata Kowal, Marcin Lubański, Małgorzata Mikołaja, Grzegorz Cybulski i Bogusław Broniewicz.

Podczas konwencji stowarzyszenie zaprezentowało składającą się z piętnastu punktów listę najważniejszych celów, które chciałoby zrealizować. Wśród nich znalazły się m.in. takie jak zatrzymanie zastraszania pracowników i mieszkańców, utworzenie specjalnej komórki do profesjonalnej obsługi inwestorów i ich pozyskiwania, uporządkowanie zasad zatrudniania w spółkach miejskich i instytucjach podległych oraz zlikwidowanie umów śmieciowych na rzecz umów o pracę.

– Ulice będą czyste i odśnieżone, co w tamtym roku było problemem. Wesprzemy osoby niepełnosprawne w dostępie do przestrzeni publicznej i stworzymy bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich zameldowanych w Białej Podlaskiej – wymienia Paweł Polkowski, wiceprezes zarządu stowarzyszenia. Ponadto Biała Samorządowa zadeklarowała oddanie decyzji kadrowych w ręce kierowników jednostek a nie władz miasta, wprowadzenie przejrzystych zasad rekrutacji na stanowiska we wszystkich spółkach miejskich.

Udostępnij!

Komentarze: 26

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. jak zechcemy to gruszki będa rosły na wierzbie,zgodnie z zaleceniami centrali PO przyjmiemy wszystkich chetnych uchodzców, nasze miasto będzie centrum Kodu,wszystkie ulice będą wyremontowane,zlikwidujemy podatki na rzecz miasta itp,itd ,aha i jeszcze zbudujemy port lotniczy w Bialej na dawnym lotnisku,bedziemy ciągnąc ciepła wodę ze zródeł termalnych ,nauczyciele będa zarabiać po 100 tys.zł, stadion zrobimy większy niż Narodowy,przyciągniemy kapitał z Japonii,Chin,USA,zrobimy lądowisko dla statków kosmicznych ,a na placu Wolnosci gmachy wyzsze niz na Manhattanie -tylko głosujcie na mnie a co mi tam obiecac wszystko mozna

 2. Najbardziej podoba mi się punkt 1 zatrzymamy zastraszanie pracowników i mieszkańców…(wiemy o co chodzi, magistrat też wie) a jak nie to przypominam dlaczego p. Cybulski został zwolniony z PEC? Bo nie popierał obecnego prezydenta. Na razie wygrał w I instancji (mam nadzieję że w II też wygra)
  Według mniej najbardziej rozsądna grupa ludzi którzy nie są partią. Raczej nie będą kupczyć się stołkami jak miało do tej pory za wielu poprzedników. Cytuję „Biała Samorządowa zadeklarowała oddanie decyzji kadrowych w ręce kierowników jednostek a nie władz miasta, wprowadzenie przejrzystych zasad rekrutacji na stanowiska we wszystkich spółkach miejskich” . Cały czas Biała samorządowa punktowała błędy naszego magistratu a dużo ich było (zachęcam innych do wpisywania w komentarzach). Inne partie tylko przed wyborami ruszają w miasto a oni od długiego czasu udzielali się (nikt im nie płacił – nie mieli hojnego sponsora z parlamentu). Mam nadzieję że wielu z Was przejrzało na oczy i widzi że obecny układ w radzie miasta nie daje perspektyw rozwoju (bo po 1 nikt z radnych nie złożył ani sensownych ani tym bardziej rozwojowych pomysłów a praca radnych większości z układu polega chyba na uczestniczeniu tylko w sesjach rady, 2. zdymisjonowanie p. Litwiniuk nie wiem czy nie jest zagraniem taktycznym obecnego prezydenta żeby w drugiej turze nie było innego kandydata. Przynajmniej nie obiecują cudów…

  1. Hahahahahahhaha i ty w to wierzysz że jak Bronek dopcha się to koryta to nie będzie swocih wsadzal? Pobożne życzenia

  2. to wszystko prawda i zgodne jest z oczekiwaniami społeczeństwa ale kandydat na prezydenta, niestety to już zdarta płyta, należało wytypować kogoś kto miałby realną szansę

 3. Proponuję jeszcze całkowite zwolnienie mieszkańców BP z płacenia podatków, może parę głosów więcej będzie, wszak walka nie o byle co, 5 lat przy korycie. Jak trafnie zauważył/a atam „nikt wam tyle nie da, ile ja mogę obiecać)))”

 4. Cieszę się, że jest trzeci kandydat:) Jest też kilku fajnych kandydatów do rady miasta. Np. Paweł Iwaniuk (organizator Bialskich Dni Fantastyki) oraz Agnieszka Żelisko (pomaga jako wolontariuszka w schronisku)

 5. LUDZIE JA NIE WIDZĘ PREZYDENTA Z TYCH WYMIENIONYCH BO TO BEDZIE PORASZKA TYLKO ZNOWU OBIECANKI WSZYSTKO NA LADNE OCZY I ABY DO KORYTA A PÓŻNIEJ JAK BYŁO ABY SOBIE KIESZENIE NAPCHAĆ I RODZINIE PSZEZ TE 4 LATA A BRONIEWICZ TO CAŁKIEM WIELKA PORASZKA

 6. Farbowany Lis najpierw PO i nic dla Białej nie zrobił ,a teraz Biała Samorządowa i też nic nie zrobi odpuść człowieku bo tylko wstyd dla Białej przynosisz pilnuj swego interesu w sklepie meblowym a nie za politykę się bierzesz .

  1. Pan B i P i C robią zamieszanie i nic więcej, komunikacja miejska …hahaaa…koń by się uśmiał , ale co tam, ciemnota uwierzy a MZK splajtuje ooo to niezła kiełbasa wyborcza, a co do spółek to pan C niech opowie jak zaczął tam karierę hahaaa

 7. G***o … ugracie drodzy państwo, każdy gra na siebie 🙂 Drużyny się rozproszyły, każdy walczy o piłkę 🙂
  Grajcie zespołowo a GOL`a strzeli tylko ten jedyny właściwy, który w zwartej zmotywowanej drużynie jest liderem.

 8. Czy przypadkiem Pan Broniewicz i Afaltowski to nie są byli peowcy, działający pod nowym szyldem?
  Nie udało się z Po to potrzeba, matką wynalazku.

 9. HA,HA,HA, Broniewicz będzie likwidował umowy smieciowe o pracę! jako prezydent miasta wyda stosowna uchwałe i pracodawcy zlikwiduja umowy śmieciowe.Panie Broniewicz -nie tylko idioci mieszkaja w naszym miescie!